Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Filmová Angelika slaví 56 let: Jak se změnili krásná Michele Mercier a hrabě de Peyrac?

Filmová Angelika slaví 56 let: Jak se změnili krásná Michele Mercier a hrabě de Peyrac?
Zdroj: archiv
+ Dalších 7 fotografií
galerie
Kdo by neznal Angeliku, statečnou, nezkrotnou ženu, které propůjčila tvář krásná Michele Mercier (81). Ačkoliv se francouzská herečka objevila ve více než 50 jiných filmech, všichni si ji pamatují hlavně jako markýzu andělů. Dnes je to přesně 56 let, kdy diváci mohli sledovat první film ze ságy historických filmů o šlechtičně Angelice a její cestu za láskou k hraběti de Peyrac (Robert Hossein).

Pro herečku Michele Mercier, vlastním jménem Jocelyne Yvonne Renée Mercier, byla role Angeliky štěstím a prokletím zároveň... "Angelika byla důležitou součástí mého života a všechno. Dokonce i po tolika letech. Možná se mi příliš podobá nebo jsem do své interpretace vložila příliš mnoho vášně. Nevím ... a přesto i když jsem hrála v mnoha jiných filmech, tak kamkoli jdu, lidé nemluví o mé kariéře, ale jen o Angelice," povzdechla si Mercier.

Prokletí herců?

Co se týče kariéry, má Michele za sebou řadu nádherných rolí. Bohužel v osobním životě neměla příliš velké štěstí. Z prvního manžela Andrého Smagghea se vyklubal alkoholik, druhý zas jednoho dne zmizel se všemi jejími šperky i penězi. Závodník Claude Bourillota ji tak zanechal zcela bez prostředků. I další její vztahy skončily katastrofou. Italský princ Nicola Bocompagni-Ludovisi zrušil sňatek po letech zasnoubení a její herecký kolega Vittorio Gassman se ji dokonce pokusil znásilnit.

Na poli lásky se nedařilo ani Robertu Hosseinovi, který si zahrál zjizveného hraběte. Jeho první manželství s Marinou Vlady vydrželo pouhé čtyři roky. Rozvedl se, aby si mohl vzít Carolinne Eliacheff (tehdy patnáctiletou dceru novinářky a političky Françoise Giroud). Ale ani tento sňatek neměl dlouhého trvání. V sedmdesátých letech byl zasnouben s Michele Watrin. Bohužel v roce 1974 zemřela při autonehodě. Nakonec však svou smůlu prolomil. S francouzskou herečkou Candice Patou žije dodnes.

Příběh nespoutané Angeliky

Angelika je zchudlá šlechtična, do které je po dlouhá léta zamilován venkovan Nicolas. Její ruku však získá bohatý hrabě Joffrey de Peyrac, kterého zná mladá dívka pouze z vyprávění. A co si budeme povídat, jeho pověst není zrovna nejlepší.

Ačkoliv zjizvenému manželovi nemůže ze začátku ani přijít na jméno, postupně se z nenávisti stane láska na život a na smrt. Dohromady bylo o krásné Angelice natočeno pět filmů. Ten první, který nese název Angelika, markýza andělů měl premiéru 8. prosince roku 1964.

Podívejte se do galerie, jak dnes vypadají hlavní hvězdy oblíbené ságy a co dnes dělají.

Související články

Další články