Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Film V srdci moře vás vtáhne do děje. Boj s obrovskou velrybou prožijete jako sami námořníci!

Obrovská velryba straší i nebojácné námořníky.
Zdroj: csfd.cz
Do kin přichází dalších z hollywoodských trháku, u kterého se očekává, že bude trhat rekordy. Děj je jasný, půjde o záchranu života před velrybou nadpozemských rozměrů. A my víme, co se dál ve filmu odehraje.

V zimě roku 1820 nastane událost, které ani vysloužilí námořníci nemohli uvěřit. Lovci velryb z Nové Anglie najednou byli napadeni čímsi obrovským, tvor dosahoval až kolosálních rozměrů . Šlo o opravdový unikát, který ještě nikdo živý nespatřil – velryba gigantických tvarů!

Příběh je nejen o záchraně života před tímto monstrem s obrovskou vytrvalostí, které bylo inspirováno románem Bílá velryba, ale také o touze člověka se za každé situace pomstít a jít si za tím i přes mrtvoly.

Jako velkolepá dobrodružná podívaná funguje film V srdci moře ideálně. Filmař Ron Howard měl k dispozici evidentně dost peněz, takže všechny akční scény lovu velryb nebo blbnutí v bouři dovedou strhnout a diváci trpící mořskou nemocí by si buď měli zavřít oči, nebo si vzít do kina pytlík, pro jistotu. Scény jsou totiž až moc živé a to ani nepotřebujete 3D.

A ačkoliv se tu neděje nic až tolik lekavého jako v hororu, má to celé velmi svižné tempo a nestihnete se nudit. Napětí se dávkuje postupně a proměna drsných námořníků, kteří vše zvládnou, v naprosto bezbranné kloučky je opravdu reálná a velmi působivá. I samotný boj s bílou velrybou.

Víc už vám ale prozrazovat nebudeme, ať se v kině máte na co těšit.

Související články

Další články