Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Film týdne: Schindlerův seznam se vrací obohacený o Spielbergovo poselství!

+ Dalších 22 fotografií
obnovená premiéra
Letos tomu bude už 26 let, co se snímek Schindlerův seznam poprvé objevil v kinech a nesmazatelně se zapsal do paměti diváků. Steven Spielberg posílá do kin remasterovanou podobu filmu doplněnou o jeho předmluvu, pro diváky má důležité poselství.

Schindlerův seznam je jedno z nejzásadnějších dramat všech dob. Šokující příběh o holocaustu natočený podle skutečných událostí se divákům vryl do paměti. Osud byznysmena Oskara Schindlera, který během války přišel k obrovskému jmění, jež později obětoval pro záchranu 1100 lidských životů je jedním z nejlepších děl geniálního režiséra Stevena Spielberga. Ten remasterovaný snímek posílá znovu do kin z jasného důvodu a s důležitým poselstvím.

Proč se snímek vrací do kin? „Myslím, že právě nastal ten nejlepší a nejdůležitější čas, aby se Schindlerův seznam znovu hrál. Když byl snímek prvně uveden, chtěl jsem, aby diváci viděli temnou kapitolu dějin prostřednictvím neobvyklého hrdiny Oskara Schindlera. Nastala doba, kdy je potřeba o strašlivé historii mluvit a přemýšlet, nyní je v sázce mnohem víc než v době tehdejší premiéry. Nenávist jednotlivce je sice strašná, ale pokud se kolektivní nenávist organizuje, rozvíjí a především šíří, obvykle následuje genocida,“ vyjádřil se Spielberg, který poukazuje i na vzrůst počtu zločinů namířených vůči náboženstvím, v nynější době především židovskému a muslimskému.

Schindlerův seznam byl natočen podle knihy Schindlerova archa, jejíž autor na základě pečlivého studia historických dokumentů a rozhovorů s takzvanými Schindlerovými židy stvořil bestseller. Na poselství Stevena Spielberga, o které bude obnovená premiéra snímku obohacena, se můžete v kinech podívat už od dnešního dne.

Mohlo by vás zajímat

Další články