Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Film Tenet míří do kin: Před kamerou se sešli kolegové z Harryho Pottera

Film Tenet míří do kin: Před kamerou se sešli kolegové z Harryho Pottera
Zdroj: Warner Bros.
+ Dalších 6 fotografií
fakta
Do kin přichází dlouho očekávaný a přísně utajovaný snímek Tenet. Akční drama od režiséra Christophera Nolana pojednává o temném světě mezinárodní špionáže, v němž Tenet bojuje o záchranu celého světa. Vydává se na extrémně komplikovanou misi, ve které pro časoprostor neplatí pravidla tak, jak je známe. S filmem, který byl studii střežen jako oko v hlavě, se pojí spousta zajímavostí.

Na snímek Tenet režiséra Christophera Nolana, jenž natočil úspěšné filmy jako Temný rytíř, Insomnie či Interstellar a Dunkerk, čekali fanoušci dlouho. Ještě déle ale neměli ponětí o tom, že takový film vůbec vzniká. Studia i herci ho drželi v maximální tajnosti.

Tenet pochází z dílny studia Warner Bros., kde docházelo nejen k natáčení, ale i k zamykání herců do temných místností. Film byl střežen tak přísně, že jedna z jeho hvězd Robert Pattinson si mohl scénář přečíst jen jednou a v zamčeném pokoji. Magazínu USA Today prozradil, že za ním na toto místo nikdo nesměl a nesmělo tam být kromě světla žádné elektronické zařízení.

Točilo se od 19. března do 12. listopadu roku 2019 v Estonsku, Itálii, Norsku, Anglii, Indii, Dánsku a USA. Mnozí si mysleli, že vzhledem k pandemii koronaviru nestihne Nolan film dokončit, když ale státy uzavíraly hranice, probíhaly už práce na postprodukci.

Zajímavosti o filmu Tenet

  • Během prvního dne natáčení se Robert Pattinson dozvěděl, že byl obsazen ve filmu The Batman. Snímky s tímto superhrdinou paradoxně v minulosti natáčel režisér Teneta Christopher Nolan.
  • Světová premiéra 2. traileru proběhla ve videohře Fortnite
  • Herec John David Washington se bál, že film nezvládne kvůli vyčerpání dokončit. Nakonec se ale rozhodl, že pro tak skvělý projekt, jak Teneta sám popsal, by položil i život.
  • Při natáčení filmu se nepoužívala zelená plátna, většina scén se točila praktickými efekty. Ty digitální pak byly použity především k odstraňování závěsných lanek ze záběrů.
  • Před kamerou se po dlouhé době sešli kolegové z Harryho Pottera Clémence Poésy a Robert Pattinson společně natáčeli čtvrtý díl s názvem Ohnivý pohár
  • Elizabeth Debicki si do hlavní ženské role prosadila režisérova manželka. Tu herečka uchvátila ve filmu Vdovy. Postava ale měla být původně o dost starší, a proto byla upravena tak, aby ji Elizabeth mohla ztvárnit.
  • Pracovní název filmu zněl Merry Go Round.
  • Herci se pro své role naučili mluvit pozpátku.
  • S rozpočtem 205 milionů dolarů jde o nejdražší film s černochem v hlavní roli.
  • Christopher Nolan po celou dobu natáčení filmu Tenet nesledoval žádné akční snímky. Nechtěl, aby jeho práce byla ovlivněna jinými projekty.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy