Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Film Šarlatán vtrhne do kin: Ivan Trojan a jeho syn Josef se podělili o jednu roli

Ivan Trojan a Juraj Loj ve filmu Šarlatán.
Zdroj: Se souhlasem Marlene Film Production
+ Dalších 8 fotografií
novinka
Film inspirovaný životem skutečného léčitele Jana Mikoláška představuje Ivana Trojana (56) v roli, jakou si držitel šesti Českých lvů ještě neměl možnost vyzkoušet. Mladší podobu Mikoláška pak ztvárnil Trojanův syn Josef (19). Režie snímku se ujala uznávaná režisérka Agnieszka Holland (71). V kinech ho diváci poprvé budou moci spatřit už 20. srpna.

Strhující životopisné drama výjimečného muže obdařeného léčitelskými schopnostmi na pozadí dobových událostí. Příběh filmu Šarlatán je inspirován skutečnými osudy léčitele Jana Mikoláška, na kterého se v průběhu několika desetiletí obracely s prosbou o pomoc tisíce lidí ze všech společenských vrstev včetně nejvýznamnějších osobností politického i kulturního života.

Mikolášek je člověk bez odborného lékařského vzdělání, ale s nevšedním a nevysvětlitelným nadáním diagnostiko­vat a pomocí bylinek léčit nemoci, se kterými si ani doktoři nevědí rady. Jeho mimořádné schopnosti jsou však vykoupeny bojem s vlastními démony. Léčitelství je jeho vnitřní spásou a ochranou před sebou samým.

Ivan Trojan a Josef Trojan v jedné roli

Role Jana Mikoláška v pozdějším věku se ujal Ivan Trojan „Byla to asi nejsložitější postava, jakou jsem kdy ve filmu hrál. Zvláštní a velmi rozporuplná. Mikolášek je během jedné scény schopen sympatie získat a hned je zase ztratit, a to se obrátí třeba třikrát,“ popsal Trojan postavu člověka, jehož život inspiroval scenáristu Marka Epsteina k vytvoření velmi intimního příběhu na pozadí zásadních dějinných událostí.

Roli Mikoláška v mladším věku svěřila režisérka synovi Ivana Trojana - Josefu Trojanovi. „Mikolášek prožívá významný vnitřní svár a je to velice komplikovaná osobnost. Jeho emoční vypětí je velké, a tak bylo nutné, aby se do něj člověk opravdu hodně ponořil a pochopil, co je vlastně zač,“ svěřil se mladý herec, pro nějž byla role velkou výzvou a zážitkem.

Na snímek se do kin můžete přijít poprvé podívat už 20. srpna letošního roku.

Související články

Další články