1. Než se snímek vůbec začal natáčet, museli herci absolvovat přednatáčecí zkoušky. Šlo o to, aby pak vše běželo jako po másle a neztrácel se čas. Protože čas jsou peníze. Zkoušení se herci věnovali déle než tři měsíce, samotný snímek byl pak natočený za pouhých 35 dnů.
  2. Jména všech protagonistů byla změněna. Například Karel Kopáč byl ve filmu jako Karel Hrubeč. Irena Meinerová ve filmu vystupuje jako Reinerová. Ludvík Černý se na filmovém plátně jmenuje Ludvík Křížek.
  3. Režisér Svoboda chtěl události podat co nejsyrovějším způsobem, zvolil proto ke snímání ruční kameru, aby veškerý materiál vypadal až dokumentárně. Svoboda nosil celý scénář v hlavě, tudíž některé záběry komponoval až pár sekund před ostrou kamerou.
  4. Film sklidil takový úspěch, že ho po prvním týdnu promítání vidělo v kině více než 31 tisíc diváků. Po necelých čtyřiceti dnech se tvůrcům vrátil i rozpočet – film stihnul za tak krátkou dobu vydělat více než 12 milionů korun.
  5. Jiří Svoboda film nejen režíroval, ale také k němu napsal scénář – původní verze měla přes 300 stran. Pro konečnou verzi musel scénář očesat.
  6. Jedná se o třetí snímek režiséra Svobody, který se věnuje adaptaci skutečných kriminálních případů. Dříve natočil Výbuch a Udělení milosti se zamítá.