Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Film Přes prsty to od diváků nepěkně schytal: Výborný scenárista Kolečko nepřesvědčil

Film Přes prsty to od diváků nepěkně schytal: Výborný scenárista Kolečko nepřesvědčil
Zdroj: Photo © CinemArt / Michal Cizek
+ Dalších 7 fotografií
TELEVIZNÍ PREMIÉRA
Dnes večer si na Primě odbude svou televizní premiéru snímek Přes prsty, který šel do kin v loňském roce. Scénář k němu napsal Petr Kolečko, který film nakonec i režíroval. V hlavních rolích si v něm zahrála taková esa jako je Jiří Langmajer nebo Vojtěch Dyk. Ani oni ale nezabránili tvrdé kritice z řad diváků.

Snímek Přes prsty je romantickou sportovní komedií. Odehrává se v beach volejbalovém prostředí, ovšem jak už to tak bývá, hodně se v něm řeší taky vztahy.

O čem je Přes prsty?

Hlavní zápletka je následující: děv parťačky, Linda (Petra Hřebíčková) a Pavla (Denisa Nesvačilová), touží po velkém sportovním úspěchu. Dokonce se dostaly na mistrovství Evropy v beach volejbalu a chystají se na největší událost své kariéry.

Jenže mladší z nich, tedy Pavle, začínají tikat biologické hodiny a ona touží po tom, aby co nejdříve otěhotněla. Jejím partnerem je Hynek, jehož hraje Vojta Dyk, ovšem jak se později ukáže, on má v hlavě i jiné věci. Starší Linda, která děti nemá, však pro touhy Pavly nemá pochopení a mezi oběma kamarádkami to začíná pořádně jiskřit.

Celé zápletce ještě nahraje přítomnost svérázného správce hřiště Jíry (Jiří Langmajer), který se výrazně zapíše do života, a to i toho intimního, obou hráček.

Režisérem i scénáristou filmu, ve kterém se objevili taky Jakub Prachař, Radka Pavlovčinová, Marek Taclík, Leoš Noha nebo Igor Chmela, je Petr Kolečko, jenž stojí také za snímky, jakou jsou Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka nebo Masaryk. Kolečko napsal i scénář k divácky velmi ceněnému seriálu Most!

Kolečko přitom původně film režírovat neměl. „Nejdřív jsme hledali režiséra, ale nakonec jsme se oboustranně nedohodli, a tak jsme se s Danielem Strejcem, který dával na začátku projekt dohromady, rozhodli, že se to pokusím natočit já. Hned jak ten nápad padl, jsem zavolal Jirkovi Langmajerovi, jestli si to dokáže představit a na place mi pomůže. On řekl, že určitě. Tak jsem do toho šel,“ řekl Petr Kolečko v rozhovoru pro deník Právo.

Hodnocení filmu Přes prsty

Na portálu csfd.cz se film Přes prsty drží na hodnocení 58%. „Oddechovka za současné situace téměř ideální. Vzhledem k tomu, že je poměr trapnosti a vtipnosti vyvážen přesně rovnocenně, je to za mě takových lepších šedesát procent,“ napsal třeba uživatel claudel.

Od řady diváků to ale snímek pořádně schytal. „Těžko si vybavuji, kdy jsem naposledy dal odpad, ale tohle byl tedy horký kandidát. Prvních pět minut filmu bylo otřesných, v naději, že se něco zlepší, jsem se díval dál, ale nic se nezlepšilo,“ uvedl ivan bohatyr. „Za mě jedna hvězdička za Langoše. Jinak průšvih. Vojta Dyk úplně zbytečnej, chudák,“ myslí si zase Elleanora17. „Impotence českých filmů nebere konce,“ píše zase Jaxx84. A co si o filmu myslí třeba Slartibarkfast? „Jednu hvězdu za to, že jsem se vůbec dokázal protrápit k závěrečným titulkům.“

Film Přes prsty se už dnes večer ve 20:15 objeví na obrazovkách televize Prima.

Královna platformy 18+ Kafuu: Plním zvláštní touhy fanoušků, chtěli po mně i to, abych škrundala, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy