Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Film Po strništi bos: Tereza Voříšková musela kvůli své roli přibrat 6 kilo!

+ Dalších 8 fotografií
tajemství filmu
Sledujete film otce a syna Svěrákových Po strništi bos? Děj filmu je zasazen před událostmi snímku Obecná škola, která pochází také z dílny Svěráků. Tereza Voříšková zde ztvárnila roli maminky malého Edy Součka. Kvůli roli přibrala 6 kilo.

Snímek Po strništi bos bude vycházet ze vzpomínek Zdeňka Svěráka na jeho dětství. Během druhé světové války žil na venkově a tyto příběhy právě předcházejí filmu Obecná škola, který byl v roce 1991 nominován na Oscara.

Roli maminky sedmiletého Edy Součka "převzala" právě osmadvacetiletá Tereza Voříšková po Libuši Šafránkové. „Honza měl takovou ideu, že bych si měla nahrát Libušku, jak čte scénář, a tak to udělat. On se prostě bál svěřit tu roli tak mladé holce. S Libuškou jsme se ale shodly, že je to blbost. Nakonec jsme se s Honzou přes různé třenice dohodli, že to budu hrát, jak to chci já," uvedla v rozhovoru pro Seznam

Tereza Voříšková byla odhodlaná a pro svou roli byla ochotná přibrat 6 kilo. Asi kvůli selskému vzhledu. Později přiznala své obavy z toho, že ji lidé budou srovnávat s Libuší Šafránkovou, ke které si krátce před natáčením zašla pro rady a pro inspiraci. To, že přibrala 6 kilo, si nevšiml ani sám režisér Jan Svěrák.

Související články

Další články