Snímek Po strništi bos bude vycházet ze vzpomínek Zdeňka Svěráka na jeho dětství. Během druhé světové války žil na venkově a tyto příběhy právě předcházejí filmu Obecná škola, který byl v roce 1991 nominován na Oscara.

Roli maminky sedmiletého Edy Součka „převzala“ právě osmadvacetiletá Tereza Voříšková po Libuši Šafránkové. „Honza měl takovou ideu, že bych si měla nahrát Libušku, jak čte scénář, a tak to udělat. On se prostě bál svěřit tu roli tak mladé holce. S Libuškou jsme se ale shodly, že je to blbost. Nakonec jsme se s Honzou přes různé třenice dohodli, že to budu hrát, jak to chci já," uvedla v rozhovoru pro Seznam.

Tereza Voříšková byla odhodlaná a pro svou roli byla ochotná přibrat 6 kilo. Asi kvůli selskému vzhledu. V rozhovoru na Frekvenci 1 přiznala své obavy z toho, že ji lidé budou srovnávat s Libuší Šafránkovou, ke které si krátce před natáčením zašla pro rady a pro inspiraci. To, že přibrala 6 kilo, si nevšiml ani sám režisér Jan Svěrák. Teď už je Tereza na své váze.

Tereza patří k nejúspěšnějším českým herečkám z její generace. Kromě kariéry u nás se dokázala prosadit i v zahraničních filmových produkcích.

Po strništi bos se zítra dočká premiéry. Půjdete se podívat do kina?