Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Film o Janu Saudkovi je prý plný nesmyslů: Chtěl se mi pomstít, říká jeho bývalá žena Sára

Jan Saudek přiznal nejen půlročního syna, ale také prozradil, kolikrát měl kapavku.
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 6 fotografií
film

Snímek Fotograf je inspirován životem slavného fotografa Jana Saudka. Podle jeho popisu má jít o příjemně hořkou komedií s erotickými prvky. Film v režii Ireny Pavláskové získal 8 nominací na Českého lva. Ne všichni jsou však z jeho výsledné podoby nadšeni. „Na mě celý scénář dělá dojem, že ten film byl vytvořen s mimořádně silnou touhou se mi pomstít, takže byla vytvořena zlá Sára, která je ztělesněním veškerých špatností a hamižnosti a zákeřnosti," uvedla pro server iDnes.cz bývalá Saudkova žena Sára Saudková.

Úspěšný film Fotograf pojednává nejen o životě svérázného umělce Jana Saudka, ale také o tom, jak jeho bývalá manažerka Sára fotografa připravila o miliony korun. Jak však uvádí Sára Saudková, film se nezakládá na pravdě. Fotografa jeho bývalá partnerka označuje jako muže častých lží a egocentrismu.

„Na mě celý scénář dělá dojem, že ten film byl vytvořen s mimořádně silnou touhou se mi pomstít, takže byla vytvořena zlá Sára, která je ztělesněním veškerých špatností a hamižnosti a zákeřnosti. Jan je člověk, který má přerostlé ego. Osobně si myslím, že se nikdy nesrovnal s tím, že jsem od něj odešla. Jsem jediná žena jeho života, která kdy od něj odešla,“ řekla Sára Saudková serveru iDnes.cz.

Saudek podle ní tehdy řešil hlavně reakce okolí, aby nevypadal jako neschopný muž. „Jeho první reakce byla, že budeme před veřejností hrát, že to dítě je jeho, a budeme pořád spolu,“ uvedla Saudková.

Saudek získal i státní vyznamenání

Zároveň zpochybňuje i scénu, v níž je malý Jan Saudek v koncentračním táboře. „On rád cizeluje tuto historku, protože je dojímavá, že byl ve sběrném táboře pro dvojčata, kde doktor Mengele prováděl pokusy. Mohu vás ujistit, že Jeníček v žádném táboře nebyl, protože není Žid. Jeho tatínek ano. Jediný tábor, kde se s bratrem vyskytoval, byl dětský ozdravný tábor po válce. On je ale křtěný a to Židé nemají ve zvyku,“ dodala.

Za snímkem Fotograf stojí režisérka Irena Pavlásková. Saudek se sám na filmu podílel, byl i spoluautorem scénáře. Film získal 8 nominací na Českého lva. Saudek si podle webu ČSFD.cz původně přál, aby ho hrál Oldřich Kaiser, nakonec v hlavní roli září Karel Roden.

Saudek získal v roce 2019 státní vyznamenání medaili Za zásluhy a vystavuje nadále po celém světě. Jeho tvorba u nás zlidověla a ovlivnila celé generace umělců po celém světě. Saudek je mimo jiné také velmi zdatný malíř.

Související články

Další články