Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Film Milada v slzách! Dojal herečky i samotnou dceru Milady Horákové Janu Kánskou

+ Dalších 14 fotografií
V pražském kině Lucerna se odehrála premiéra filmu Milada, na které nechyběly obsazené herečky ani samotná dcera Milady Horákové Jana Kánská. Snímek dojal všechny přítomné v sále a rozbrečel i samotné herečky, které se ve filmu objevily.

Film Milada je inspirován osudem a životem JUDr. Milady Horákové, který se dotkl mnoha lidí. Odehrává se v letech 1937 – 1950 a vypráví příběh ženy, v jejíž osobnosti a životě byly morální principy zakořeněny tak silně, že se často ve svých rozhodnutích řídila více svým svědomím než srdcem, a to i za cenu ohrožení vlastní rodiny a sebe sama.

Poslední scéna, kdy se Milada Horáková shledá s dcerou Janou, sestrou a švagrem před popravou, dojala a zároveň rozbrečela celý sál přítomných. Milada se před popravou nemohla naposled obejmout s rodinnými příslušníky. Tato scéna dostala i samotné herečky, které se ve filmu objevily!

Ivana Chýlková či Hana Vágnerová se neubránily slzám a zmíněná scéna, jakož i samotný konec filmu, je dohnala k slzám. Sál po skončení tleskal několik dlouhých minut a poté, co dceři Milady Horákové Janě Kánské odevzdal režisér filmu kytici, se všichni s potleskem zvedli a aplaudovali k poctě této ženě.

Jana Kánská se k filmu vyjádřila krátce pro eXtra.cz: " Film se mi moc líbil, děkuji za optání."

Související články

Další články