Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Film Jeskyně popisuje skutečnou událost: Dětský fotbalový tým v Thajsku bojoval při povodních o život

Film Jeskyně popisuje skutečnou událost: Dětský fotbalový tým v Thajsku bojoval při povodních o život
Zdroj: Film Europe
+ Dalších 5 fotografií
premiéra
Nový snímek Jeskyně popisuje skutečnou událost z roku 2018, kdy na dlouhých 18 dní uvízl po zaplavení monzunovými dešti v thajských jeskyních dětský fotbalový tým. Záchrannou akci tehdy sledovali lidé z celého světa a mnoho osob riskovalo svůj život pro to, aby děti a jejich trenér znovu spatřili denní světlo.

Vůbec nejsledovanější záchranná akce roku 2018 se dočkává filmové podoby. Před dvěma lety v červenci celý svět sledoval příběh chlapců z dětského fotbalového týmu a jejich trenéra, kteří byli povodněmi uvězněni v jeskyni v Thajsku.

Snímek Jeskyně popisuje příběh dětí, které uvízly v jeskyni po monzunových deštích. Záchranné akce trvaly celých 18 dní a dostat dvanáct chlapců mezi 11 až 16 lety i pětadvacetiletého trenéra z jeskynního komplexu dlouhého deset kilometrů nebylo nic jednoduchého, už jen proto, že drtivá většina z nich neuměla plavat.

Úspěšnost záchranné akce se odhadovala jen na 60 % a vyžádala si 10 000 lidí, 100 potápěčů, reprezentantů ze 100 státních agentur, 900 policistů, 2 000 vojáků, 10 policejních helikoptér, 7 sanitek a více než 700 potápěčských cylindrů. Při záchraně chlapců navíc zemřel bývalý člen thajského námořnictva Saman Kunan, kterému bylo 38 let. Uvězněnému fotbalovému družstvu dodal bomby s kyslíkem, při cestě zpět pod vodní hladinou ale ztratil vědomí, omdlel a už se ho nepodařilo zachránit.

Jeskyně

Thajsko-irské drama podle skutečné události se do českých kin dostane 20. srpna 2020. Snímek plný naděje, který umožňuje obyčejným lidem stát se hrdiny, bude přístupný divákům starším dvanácti let. Na fotky z filmu se podívejte v galerii.

Související články

Další články