Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Film Havel vznikl hlavně z emocí: Dagmar Havlovou dojal, všichni jsou z něj nadšení

Film Havel vznikl hlavně z emocí: Dagmar Havlovou dojal, všichni jsou z něj nadšení
Zdroj: Redakce eXtra.cz
+ Dalších 6 fotografií
Film Havel
Je to jeho teprve druhý snímek a už teď je velice populární. Slávek Horák (45) není pouze úspěšným scenáristou, ale také režisérem. Do svého druhého projektu, filmu Havel, obsadil Viktora Dvořáka (40), Aňu Geislerovou (44) nebo Barboru Seidlovou (39). Pro herce bylo jednodušší hrát právě skutečné postavy, než jen třeba smyšlené divadelní.

Spokojený režisér je základ

Prvním snímkem, jenž se na plátna dostává po koronavirové krizi, je právě film Havel. Režisér Slávek Horák je s hereckým obsazením velmi spokojený a na premiéře byl dojatý. "Jsem moc rád, že ve filmu hráli zrovna oni. Všichni byli maximálně profesionální. Jsem moc spokojený," řekl režisér. Po premiéře se Slávek dočkal několika recenzí. "Z 90 % slyším jen samé pozitivní ohlasy. Jediná výtka, kterou jsem několikrát slyšel, byla, že někdo chtěl do filmu více historie," směje se spokojený Horák. "Hlavně celý ten příběh vznikl tak, aby tam bylo hodně emocí, aby to nebyl klasický a nudný životopisný příběh," dodal.

Skvělé vztahy

Na place nechyběly ani perfektní vztahy mezi herci, kteří se vzájemně znali už z dřívějška. Většinou jsou spolužáky z DAMU. "Mně se s Viktorem Dvořákem pracovalo dobře. Kdyby mezi námi nebyly dobré vztahy už od DAMU, nejspíš by to nevypadalo v tom filmu tak věrohodně," řekl pro redakci eXtra.cz Martin Hoffmann. Pochvala nechyběla ani od Barbory Seidlové, která ztvárnila milenku Václava Havla. "Když mi přišla tahle nabídka, neváhala jsem ani minutu. Jsem moc ráda, že jsem do toho šla. S Viktorem se známe už od školy, chodil o ročník výš a musím říct, že je to skvělý herec a i skvělý člověk s dobrým srdcem," prohlásila s nadšením oblíbená herečka Barbora Seidlová.

Prvním divákem byla Dagmar Havlová

Úplně původní verzi scénáře viděla jako první Dagmar Havlová (67) a zhruba před půl rokem zhlédla celý film bez nutných oprav. "Byla jsem okouzlena skvělými výkony herců i režisérovým rukopisem. Byla jsem dojatá," napsala na sociální sítě Dagmar Havlová, která si premiéru nenechala ujít.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy