Trendy tagy válka na Ukrajině Survivor 2023 MS v hokeji 2023 Oktagon

Film Havel: Viktor Dvořák musel nutně opustit natáčení, co se stalo?

Film Havel: Viktor Dvořák musel nutně opustit natáčení, co se stalo?
Zdroj:
+ Dalších 6 fotografií
Film Havel
Celovečerní film Havel, jehož premiéra je naplánovaná na 23. července 2020, přináší příběh našeho bývalého prezidenta Václava Havla. Ve filmu jsou obsazeny hvězdy jako Viktor Dvořák, Anna Geislerová a Martin Hofmann. Proč musela hlavní hvězda odejít z natáčecího placu?

Hvězdná sestava, která tvořila během natáčení skvělou partu, už se může těšit na výsledek. Film je totiž hotový a zanedlouho má premiéru. Nicméně vše nešlo podle představ produkce a vyskytlo se i pár chybiček, jak to tak u filmů bývá. Co se stalo s hlavním hrdinou?

Havlův osobní život

Film je zaměřen hlavně na Havlův bouřlivý osobní život. Bojuje za pravdu a správnou věc. Ve filmu jsou znázorněny hlavní znaky tehdejšího režimu: pronásledování a věznění. Autoři nezapomněli ani na výbornou proměnu hlavní postavy, tzn. Václava Havla, kterého hrál Viktor Dvořák (40), od lehkovážného a úspěšného dramatika přes bojovníka za lidská práva až po vůdčí osobnost sametové revoluce. Stal se tedy celosvětovou ikonou. "Portrét státníka nečekejte," sdělil režisér Slávek Horák.

Problémy při natáčení

Správné natáčení se neobejde bez problémů, ani tento film nebyl výjimkou. Na novinářské tiskové konferenci se představitel Havla Viktor Dvořák svěřil, že musel odejít z placu. Proč? "Bylo mi špatně, nedalo se tam dýchat a byl jsem unavený. Musel jsem se projít po schodech a nadýchat se čerstvého vzduchu," přiznal se Dvořák. Tak hlavně, že je v pořádku. "Natáčeli jsme v malé místnosti, kam se musel 'narvat' celý štáb, produkce a herci. Bylo to náročné," dodal režisér.

Luďan ze seriálu Most! alias Martin Hofmann (42) popsal svou roli třemi slovy: temperamentní, odvážný a opravdový.

Vítěz Survivoru Tomáš Weimann: Lásku hledá marně. Přiznal, proč to nevyšlo se Žanetou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy