Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Film Bába z ledu: Zuzana Kronerová málem roli nevzala, Pavel Nový musel podstoupit test

Hlavně Zuzana Kronerová musela trénovat otužování.
Zdroj: FDb.cz
+ Další 3 fotografie
Film
V neděli večer se na obrazovkách znovu objeví film Bába z ledu od režiséra Bohdana Slámy. Romantická komedie z roku 2017 vyhrála celkem šest sošek Českého lva. Velkým přínosem se pro snímek stali herci Zuzana Kronerová (68) a Pavel Nový (71), kteří představují hlavní postavy.

Film vypráví o lásce mezi dvěma šedesátníky. Hlavní postavu Hany ztvárnila Zuzana Kronerová Tu zneužívají její synové, dokud nepotká Broňu v podání Pavla Nového. Svérázný otužilec jí pomůže vrátit zpět její důstojnost. Oba herci si za svůj výkon odnesli cenu za nejlepší ženský a mužský výkon. Redakce eXtra.cz vám přináší zajímavosti, které jste o filmu možná ani nevěděli.

Zuzana Kronerová nad rolí váhala

Od začátku nebylo jasné, zda Zuzana Kronerová postavu Hany vezme. Natáčení bylo vzhledem k častému plavání v ledové vodě pro starší ženu rizikové, a tak hlavní protagonistka dlouho váhala. Zda roli ve svém věku zvládne, konzultovala s lékaři.

Otužilcem třicet let

Režisér Bohdan Sláma netušil, že Pavel Nový je otužilec. Ledová voda mu vůbec nevadí a pravidelně do ní chodí už třicet let.

Milovník odjakživa

Herec Pavel Nový musel před natáčením podstoupit test. Ten mu zadali producenti Oukropek a Strnad. Zkouška spočívala ve vyznání lásky postavě Zuzany Kronerové. Podle producentů by žádný muž takové vyznání lásky nikdy nedokázal. Nový tedy zabodoval jako nikdo jiný.

Pro Slovensko příliš vulgární

Scéna, kde se šedesátníci pokoušejí o pohlavní styk, byla pro veřejnoprávní slovenskou televizi RTVS odstraněna. Scéna totiž podle nich byla nevhodná pro diváky do osmnácti let. Aby film nemusela vysílat po desáté hodině, dohodla se s tvůrci, že v RTVS bude Bába z ledu vysílána bez toho úryvku.

Praví otužilci

V Plzni, kde se natáčelo, dosáhla teplota vody pouhých 3,5 stupně. Luboš Veselý, Pavel Nový i Zuzka Kronerová tak plavali v ledové vodě spolu se skutečnými otužilci. Ti dorazili na kompars z různých koutů České republiky. Ve filmu byla dokonce použita jejich pravá křestní jména.

Související články

Další články