Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

6 dívčích idolů z období socialismu: Tyhle herce jsme milovali

Zdroj: facebook.com/pinterest.com
+ Další 2 fotografie
Jejich plakáty zdobily stěny pokojů a dveře skříní, s jejich fotografiemi pod polštářem usínala nejedna z nás. Kdo patřil mezi idoly české herecké scény za dob socialismu? Pojďte si je společně s námi připomenout.

1. Lukáš Vaculík

Modrooký herec zcela jistě patřil k jedněm z nejvíc obdivovaných herců 80. Let. Jako taxikář Tomáš z oblíbené komedie Kamarád do deště učaroval nejedné ženě u televizních obrazovek, údajně pro své modré oči a nevinný, dětský kukuč.

2. Sagvan Tofi

Sagvan Tofi se zapsal do dívčích srdcí díky zcela opačným přednostem než jeho kolega Vaculík. Tofiho diváci milovali pro tmavé oči a vlasy a výraz grázlíka. Vaculíkův věrný herecký kumpán se spolu s ním objevil ve filmech Vítr v kapse, Kamarád do deště a Kamarád do deště II – Příběh z Brooklynu.

3. Jiří Bartoška

Charismatického “Barťáka“ alias doktora Skalku z televizního seriálu Sanitka milovaly snad všechny ženy. Jeho seriálová smrt srdceryvně podtržená houkajícími sanitkami vehnala slzy do očí nejen fanynkám, ale i nezaujatým pozorovatelům. Nezapomenutelné role ztvárnil rovněž ve zfilmovaném románu Eduarda Basse Cirkus Humberto nebo ve snímku Příběhy obyčejného šílenství.

4. Rudolf Hrušínský nejml.

Kominický učeň Jirka skotačící na diskotékách v Discopříběhu si získal takovou popularitu, že je to dnes až neuvěřitelné. Hrušínský nejmladší totiž nebyl prvoplánově líbivým hercem, ale určité kouzlo jednoznačně měl. Zážitky pubertálního Jirky v muzikálovém obalu z něj udělaly přes noc hvězdu tehdejší mládeže.

5. Pavel Trávníček

Mezi dívčí idoly československé herecké scény patřil jednoznačně i Pavel Trávníček, který učaroval nejedné ženě jako pohledný princ v pohádkách Tři oříšky pro Popelku, Třetí princ nebo O štěstí a kráse.

6. Pavel Kříž

Přiznejte se, kdo z vás nemiloval vyjukaného studenta medicíny Štěpána Šafránka z Básníků? Pavel Kříž stejně jako Rudolf Hrušínský nejml. nebyl vyloženým krasavcem, ale zbožňovaly ho davy. Nejpravděpodobněji díky jeho velkým smutným modrým očím, v nichž se topila nejedna dívka.

Související články

Další články