Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Filip Turek odhalil své nejvzácnější kousky. Garáž napěchovaná veterány za stovky milionů a i vůz po prezidentovi

+ Dalších 6 fotografií

Sběratel automobilů Filip Turek nechal redakci eXtra.cz exkluzivně nahlédnout do své garáže, kde má zaparkované své cenné veterány. "Mám auta od začátku šedesátých let, měl jsem několikrát Jaguar E-Type a Chrysler Imperial Le Baron po prezidentu Gabonu Omaru Bongovi, což je legendární auto z roku 1968," pochlubil se Turek. Během prohlídky se mimo jiné rozpovídal i o tom, zda ve svých vozech vozí nějakou budoucí paní Turkovou.

Filip Turek je nejvíce známý pro svou lásku k automobilům. Redakce eXtra.cz se proto přijela podívat do jeho garáže, kde má své cenné sběratelské kousky zaparkované.

"Nejraději mám první vyrobené kusy, a to je první vyrobená Lagonda 4, Aston Martin Mirage, nejstarší dochovaný dvanáctiválcový Aston Martin a Jaguar XRs01. To jsou takové moje muzeální kusy," ukazoval Turek svou cennou sbírku s tím, že mnohá z jeho aut mají za sebou mnohaletou rekonstrukci.

Jedno z aut má po africkém prezidentovi

"Já jsem se narodil v polovině 80. let a z toho asi pramení moje estetická láska. Mám auta od začátku šedesátých let, měl jsem několikrát Jaguar E-Type a Chrysler Imperial Le Baron po prezidentu Gabonu Omaru Bongovi, což je legendární auto z roku 1968. Tam vyjednáváme o tom, že se auto bude vracet do Gabonu. Snažím se pohybovat od sedmdesátých do devadesátých let," prozradil, v jakém rozmezí se při nákupu vozů pohybuje.

Na běžné ježdění donedávna používal Bentley Arnage T, který před dvěma lety vyměnil za Rolls-Royce Silver Dawn z roku 1998. V zimě pak jezdí BMW nebo Mercedesem.

Auta však Turkovi v poslední době spíše ubývají, než že by přibývala. "Ona ubývají, já jsem měl několik desítek klasických aut, ale řekl jsem si, že majetek tíží a že je lepší kvalita před kvantitou, takže jsem si nechal ta muzejní auta. Na to běžné ježdění se obměňují často, mám většinou dvě až čtyři auta na ježdění a pak sbírku," vysvětlil.

"Snažím se, aby se každé auto alespoň jednou za tři měsíce pohnulo. Technologicky je to tragédie, pokud byste je nechal třeba půl roku nebo rok nenastartované," řekl s tím, že v garáži má stabilní vlhkost i teplotu, protipožární systém, hlídače i kamery.

Filip Turek: Partnerky si vybírají mě

Turek se následně rozmluvil i o tom, jak to má se ženami. "Když se podívám na historii mých partnerek, tak mám pocit, že partnerky si vybírají mě... Já ani teď žádnou nemám, takže teď mám dost starostí s kampaní a eurovolbami a ta garáž bere tolik času, že to není nic, co bych teď preferoval, a ta pravá si mě vždycky ve správný moment najde," uvedl.

Během kampaně do europarlamentu se pak prý s negativními reakcemi nesetkává. "Kromě jednoho fakáče před nákupákem v Ostravě nebyla jediná negativní reakce nebo urážení. Samozřejmě internet nebo Twitter hoří. Přes sociální sítě nebo do mailu dostávám výhrůžky, ale osobně ne," dodal.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy