Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Filip jí dal prsten z lásky do rakve: Katka (†25) zemřela v nemocnici, rodina viní lékaře

Katarína se nedožila ani státnic.
Zdroj: archiv F. M. / Pluska.sk
nečekaná smrt
Velmi šokující případ se stal minulý měsíc na Slovensku, kdy tam po banální operaci slepého střeva zemřela mladá dívka (†25). Katarína K. byla krásná a plná optimismu. Život měla před sebou, jenže to, co si se svým partnerem naplánovala, už se bohužel nesplní.

Katarína si na začátku března stěžovala na bolesti břicha, a tak se dostala do nemocnice v Trnavě, kde ji lékaři přijali se slovy, že jde o "ukázkový případ slepého střeva". Nikoho v tu chvíli nenapadlo, že Katka už před sebou má jenom pár týdnů života.

Katčin přítel Filip (33) vypověděl slovenskému deníku pluska.sk, že si Katka mimo bolesti břicha stěžovala i na dávivý kašel a pocity na zvracení. Tyto symptomy však lékaři ignorovali a Katku ani nechtěli poslat na CT vyšetření. To mladé ženě provedli v nemocnici až na naléhání rodiny. Lékař si na něm náhodou všiml, že má Katka na plicích zánět. Ženu tak hospitalizovali na JIP a poté i na ARO kvůli otravě krve. Katku prý opakovaně uváděli do umělého spánku a probouzeli.

Na konci března Katku postihla mozková mrtvice a ještě několik dní ji při životě udržovaly přístroje. "Prvního dubna jsem už opravdu cítil, že je zle, tak jsem se u jejího lůžka s ní rozloučil. Při zpáteční cestě mi její matka Dagmar volala, že Katka zemřela. Vrátil jsem se. Řekl jsem jí, že ji miluji a nikdy na ni nezapomenu, a ještě jsem dodal, že se nahoře určitě spolu zase potkáme," popsal poslední okamžiky se svojí láskou zdrcený Filip. Ten Katce ke druhému výročí koupil prsten, který jí mohl dát už jenom do rakve.

Paradoxem je, že Katka zemřela v nemocnici, kde pracovala jako dobrovolnice u nemocných dětí. Zda nedošlo k pochybení lékařů u tohoto šokujícího případu, nyní vyšetřuje policie. Zoufalá rodia je totiž přesvědčena, že za smrt Katky může nemocnice, a podala trestní oznámení.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy