Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Fiktivní postavy inspirované skutečnými lidmi: Kdo stál za zrodem Indiana Jonese a dalších

Fiktivní postavy inspirované skutečnými lidmi: Kdo stál za zrodem Indiana Jonese a dalších
Zdroj: 1960 Paramount Pictures / 1997 Paramount Pictures and Twentieth Century Fox / 1981 Lucasfilm Ltd.
+ Dalších 12 fotografií
galerie
Při sledování nejrůznějších filmů, ať už komedií, či hororů, mají lidé na paměti většinou jedno - všechny postavy, které sledují na obrazovkách, jsou fiktivní. Ačkoliv tomu tak skutečně je, mnohým postavám byli vzorem skuteční lidé. Dokonce i šílený vrah Norman Bates z legendárního hororu Psycho měl předlohu ve skutečné osobě. A nebyl jediný.

Nejen snímky, v jejichž titulcích se diváci dozvědí, že byly natočeny podle skutečné události, disponují postavami, kterým byl inspirací reálný člověk z masa a kostí. Dokonce i u animovaných filmů byly často předlohou pro postavy reálné osobnosti.

Jen málo se ví, že kupříkladu postava oblíbeného dobrodruha Indiana Jonese, kterého ve filmech ztvárnil Harrison Ford, byla inspirována skutečným člověkem. Tím byl Hiram Bingham III., který se proslavil především tím, že byl mezi prvními, kteří přešli přes Machu Picchu.

Ačkoliv například Jack a Rose z filmu Titanic reální nebyli, postava takzvaně nepotopitelné Molly Brown byla skutečná a jmenovala se stejně. Lidé si ji zapamatovali jako ženu, která pomohla k záchraně spousty lidí a byla jednou z mála, která se chtěla se záchranným člunem vrátit a pomoct dalším.

Tajná inspirace

Tvůrci filmů mnohokrát nepřiznali, že za jejich postavami stáli skuteční lidé, kteří byli vzorem pro jejich povahy i vzhledy. Podívejte se do galerie na filmové postavy, které byly inspirovány skutečnými lidmi.

Související články

Další články