Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Fico přišel s neuvěřitelnou verzí vraždy novináře: Podle slovenského premiéra je všechno jinak

Fico přišel s velmi zvláštním tvrzením.
Zdroj: archiv
+ Dalších 16 fotografií
Mladý slovenský novinář Ján Kuciak měl v životě velké plány. Zanedlouho si chtěl vzít svoji snoubenku za ženu a prožít s ní celý život. K tomu však už bohužel nedojde. Oba dva zavraždil najatý vrah. Celé Slovensko nežije ničím jiným. Velkým překvapením bylo, když slovenský premiér Fico sdělil novinářům tajnou verzi, podle které nemusela Kuciaka zabít mafie.

Ján Kuciak se poslední rok své práce věnoval především psaní článků, které měly leccos vypovídat o mafii. Právě proto přišla policie s verzí, že právě články o mafii mohly být hlavním důvodem, proč mladý novinář přišel o život.

Takto zněla první verze, jenomže reportéři MF DNES zjistili, že slovenský premiér Robert Fico na úterní utajené schůzce novinářům hlavních slovenských médií sdělil, že o mafiánskou vraždu vlastně nemusí jít.

Šéfredaktor Aktuality.sk Peter Bárdy sdělil v rozhovoru pro MF DNES, že Kuciak nebyl investigativním novinářem, nýbrž spíše takovým analytikem. "Je divné, že by někdo zavraždil právě jeho. Nikdy nešel do žádného nebezpečného střetu. Dělal datovou žurnalistiku,“ ře­kl.

Pravdou je, že na podobné téma psali na Slovensku různí novináři a nic tak otřesného jako vražda novináře nenásledovala. „Můj text byl zveřejněný a proběhl zcela bez povšimnutí. Žádné reakce, žádné výhrůžky,“ řekla Jana Šimáčková z týdeníku Plus 7 dní.

To ale nic nemění na tom, že mezi slovenskými novináři panuje strach. Novináři, kteří psali o vládní straně Smer, se nyní bojí o život a budou zřejmě žádat o policejní ochranu.

Na začátku února psal Kuciak o IT firmě Anext, která sídlí v budově oligarchy Jozefa Brhela, píše portál dennikn.sk. Ján Kuciak šlapal na paty lidem, kteří jsou napojení na stranu Smer. Nejvíce se zajímal o osoby Mariána Kročnera a Ladislava Bašternáka.

Související články

Další články