Sedmatřicetiletá žena, která je závislá na drogách, nutně potřebovala sehnat peníze, aby si mohla koupit dávku. Rozhodla se, že si vyhlédne tu nejbezbrannější oběť, devadesátiletou stařenku.

Narkomanka zaútočila na starou ženu a pokusila se jí ukrást kabelku. Jenomže důchodkyně se nechtěla tak snadno vzdát. S drogově závislou ženou se chvíli o kabelku přetahovala. Stařenka ovšem kabelku rozhodně nechtěla pustit, a tak ji žena píchla injekční jehlou.

„Sedmatřicetiletá pachatelka seniorce vyhrožovala, že má injekční jehlu a že ji bodne. Stříkačku při tom držela schovanou v hadru,“ komentuje případ policejní mluvčí Daniel Vítek.

Narkomance se nakonec povedlo zmocnit se kabelky. Stařenku přitom bodla dvakrát jehlou do ruky. V kabelce byly pouhé tři stovky, doklady a platební karta.

„Přepadená musela následně vyhledat lékařské ošetření,“ dodává mluvčí.

Žena, která okradla stařenku, se téhož dne pokusila vykrást zlatnictví. Tady naštěstí nepochodila. Pohotová prodavačka stihla včas zasáhnout.

Policie ženu obvinila z loupeže, z neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a z krádeže ve stadiu pokusu. Za to může jít až na deset let za mříže.