Na nejznámější českou narkomanku Katku Bradáčovou se nedávno po delší době strhla pozornost. Kvůli stopám pervitinu v moči ji totiž na tři měsíce vyloučili z metadonového programu a obyvatelka smradlavého kanálu na pražské Invalidovně na tom byla skutečně bídně.

Teď už je ale na metadonu zpátky a opět získala určitou jistotu. Většinu dne evidentně stále tráví žebráním na turistických místech v centru Prahy. Svědkyně ji zachytila na Karlově mostě. „Vypadala strašně a šlo vidět, že teď v tom jede hodně,“ napsala k fotce na sociální síti.

Když Katka před třemi měsíci dostala na metadon stopku, hrozila jí smrt. „Katka teď žebrá, shání po lidech, co jí kdo dá, ale je zpátky na drogách, aby přežila. Není to s ní nejlepší,“ prozradila nám tehdy její kamarádka.

Pokud žena, která na ni narazila v centru stověžaté, mluví pravdu, znamená to pro jednačtyřicetiletou Katku další neskutečný risk. V případě, že u tvrdých drog zůstala i po návratu na metadon, dost možná se může stát, že by ji z programu mohli vyloučit už natrvalo. A to by mělo pro Katku fatální následky…