Mohla se zařadit do normální společnosti – mít práci a naději na lepší život. Katka během reportáže na začátku listopadu poskytla redaktorovi své telefonní číslo, na které jí eXtra.cz mělo zavolat, pokud by se někdo ozval s tím, že by ji zaměstnal.

Po pár dnech se ozval člověk s nabídkou pro Katku. Za pár hodin úklidu denně by si Katka finančně přilepšila. Bohužel… Už tři dny od rozhovoru, který poskytla, se na její číslo nešlo dovolat. A jak se ukázalo, svůj mobilní telefon prodala.

Katka se tak vzdala šance na lepší život. Místo toho byla před pár dny spatřena, jak na pražské Karlovce klečíc žebrá o peníze kolemjdoucí. Smutný pohled na ženu, které drogy totálně zničily život. Přitom vše mohlo být jinak.

Katka tak zřejmě sama nechce žít tak jako většina lidí. A to si myslí i člověk, který Katku zná a žije v komunitě, kde se hrdinka z dokumentu Heleny Třeštíkové pohybuje. „Kromě metadonu si dává i jiné drogy, ať už jde o pervitin, či heroin. Podle toho, jak má peníze. Ta se z toho už nikdy nedostane. Když má mobil, dlouho jí nevydrží, většinou ho prodá, je to dokola tak, jak to u narkomanů chodí,“ myslí si muž, který je na tom podobně jako Katka. Drogami si zničil život.

Katka aktuálně žije v bývalé dílně, kde se se svým přítelem snaží přežít chladné dny. „Zimy se hodně bojíme,“ přiznala Katka v reportáži pro eXtra.cz. I když moc šancí nemá, možná nakonec najde sílu a všechny překvapí. Možná překoná závislost, jak ve videorozhovoru slibuje. Pokolikáté už?