Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Festival ve Varech se blíží! Jiří Bartoška prozradil, kdo z HVĚZD přijede!

Zdroj: reprofoto: KVIFF, Profimedia
+ Dalších 6 fotografií
52. mezinárodní filmový festival se už kvapem blíží. Na koho se můžeme těšit letos?

Jiří Bartoška (70) a ostatní pořadatelé již 52. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary představili na tiskové konferenci nové logo a plakát 52. ročníku. Jeho autory jsou Zuzana Lednická, Aleš Najbrt, Václav Jirásek a Michal Nanoru. Na plakátech jsou vyobrazeny největší hvězdy filmu, především ze šedesátých let. Herci Jean-Paul Belmondo, Danny DeVito, Rudolf Hrušínský, Olga Schoberová, Jana Brejchová a další.

Jeden z největších taháků letošního ročníku jsou tři slavná zahraniční jména. Ta rovněž oznámil prezident festivalu Jiří Bartoška. Na seznamu zvaných byl také legendární herec Jean-Paul Belmondo (84). Ten bohužel musel pozvání odmítnout ze zdravotních důvodů. Nicméně svoji fotografii na propagaci schválil, podobně jako herečka Sophia Loren, která je na plakátech k letošnímu Filmovému festivalu v Cannes.

“Bohužel Jean-Paul Belmondo nemůže na náš festival dorazit osobně. Byl by moc rád, ale nedobré zdraví mu to nedovoluje…,” nastínil krátce Jiří Bartoška.

Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii převezme hudební skladatel James Newton Howard. Slavný autor hudby k tak legendárním titulům jako Pretty Woman, Batman začíná, Šestý smysl a nebo série Hunger Games. James Newton Howard bude čestným hostem a svou cenu si převezme na slavnostním zahájení. Veřejnost se bude moci s legendárním autorem filmové hudby setkat v rámci slavnostního zahajovacího koncertu před hotelem Thermal.

Dalším čestně oceněným hostem bude režisér a scenarista Václav Vorlíček. Ten převezme cenu prezidenta MFF KV za umělecký přínos české kinematografii.

Festival se bude konat od 30. 6. 2017 do 8. 7. 2017.

Související články

Další články