Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Festival v Karlových Varech podle Romana Prymuly: Buď bez diváků, nebo úplně zrušen

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 13 fotografií
koronavirus
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary je už tradičně akcí, která provází začátek letních prázdnin. Pandemie koronaviru ale způsobila, že velké společenské akce si alespoň nyní musíme odpustit a výhledově tomu tak podle Romana Prymuly bude ještě několik měsíců. Roman Prymula uvedl, že šance festivalu nedává.

Kvůli pandemii koronaviru si lidé musí odepřít i to, na co jsou běžně zvyklí. Největší společenskou událostí v Česku je každoročně Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Ten se podle epidemiologa Romana Prymuly bude odehrávat buď bez diváků, nebo se nebude konat vůbec.

O letošním osudu KVIFF promluvil Roman Prymula v rozhovoru pro Seznam Zprávy. „Nedovedu si to úplně představit v takto krátkém horizontu s diváky. Hromadné akce tu určitě pár měsíců ještě nebudou. To nepochybně ohrožuje i tento festival poměrně značně,“ uvedl epidemiolog.

Karlovarský filmový festival je jedním z mnoha letních festivalů, nepochybně je ale tím nejprestižnějším. To ale nedává důvod k tomu, aby dostal výjimku, ba naopak, vysoká účast by mohla být velkým rizikem šíření nákazy. Žádné letní festivaly se podle Prymuly nejspíš konat nebudou, protože festivaly bez diváků zřejmě nejsou něco, co by někdo chtěl.

Kultura

Ačkoliv na festivaly s největší pravděpodobností můžeme zapomenout, jezdit v létě na výlety za určitým cílem by neměl být problém. Milovníky hradů a zámků potěší, že za určitých podmínek by mohly být umožněny jejich prohlídky. O reálné budoucnosti kulturních záležitostí ale bude rozhodnuto až podle toho, jak se bude situace ohledně koronaviru nadále vyvíjet.

Související články

Další články