Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 MS v hokeji 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Festival Jiřího Menzela plný hvězd! Olga Menzelová zářila po boku legendárního Otíka z Vesničky

Slavnostní zahájení festivalu Jiřího Menzela.
Zdroj: Herminapress, koláž eXtra.cz
+ Dalších 15 fotografií
Festival

Hvězdami se to jen hemžilo. V sobotu 23. dubna proběhlo slavnostní zahájení festivalu, který vznikl na počest jednoho z nejúspěšnějších režisérů u nás Jiřího Menzela (†82). Na akci dorazila celá plejáda známých osobností, mezi nimiž nechyběli třeba Jaroslav Satoranský, Jaromír Hanzlík, Pavel Nový, Eliška Balzerová či János Bán alias Otík z filmu Vesničko má středisková.

Od 23. do 28. dubna 2022 probíhá v Divadle Bez zábradlí festival na počest Jiřího Menzela, jednoho z nejznámějších československých režisérů, který zemřel před téměř dvěma lety. Hned jeho první celovečerní film Ostře sledované vlaky získal v roce 1966 Oscara za nejlepší zahraniční film.

Na akci se sešla opravdu pestrá plejáda českých herců, kteří na Menzela vzpomínají jen v dobrém. Na slavnostním zahájení samozřejmě nechyběla Menzelova žena Olga Menzelová (44), která se o svého chotě starala do posledních chvil. Jejím doprovodem ten večer byl její partner, egyptolog Miroslav Bárta.

Překvapení večera bylo, když dorazil maďarský herec János Bán (66), který se do povědomí českých a slovenských diváků dostal coby Otík z legendárního snímku Vesničko má středisková (1985). Jeho široký úsměv se od dob natáčení filmu nezměnil a pro herce je velmi charakteristický.

Zářila Balzerová i Satoranský

Kromě nich však přišly i další osobnosti. Vždy elegantní herečka Eliška Balzerová (72) dorazila na událost se svým manželem Janem Balzerem. Úsměvy rozdával také Jaromír Hanzlík (74), který v Menzelově snímku Postřižiny (1980) zářil jakožto otravný a hlasitý Pepin.

Nechyběl ani známý herec Jaroslav Satoranský (82), který nejenže si zahrál v Menzelově filmu Skřivánci na niti, ale objevil se i v několika hrách, které Menzel režíroval. Vzpomenout můžeme například Dům čtyř letor, Jak je důležité míti Filipa, Don Juan nebo Veselé paničky windsorské.

Na režiséra zavzpomínala také Jitka Zelenohorská (75), která před lety okouzlila Waldemara Matušku (†76) a která se objevila v Ostře sledovaných vlacích jako Zdenička Svatá. Mezi dalšími přítomnými byli třeba Václav Knop (72), Dana Morávková (50), Ondřej Neff (76) s manželkou Ljubou Krbovou (63), Karel Heřmánek ml. (33) nebo Zdeněk Žák (69), jenž hrál v průběhu sedmdesátých a osmdesátých let v Menzelově divadelních představeních nebo ve filmu Obsluhoval jsem anglického krále (2006).

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy