Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Feri si tvoří zadní vrátka: Koupil kryptoměnu za víc než 3 miliony

Dominik Feri rezignuje na poslanecký mandát.
Zdroj: Profimedia
Kryptoměna

Bývalý poslanec za TOP 09 Dominik Feri si od začátku letošního roku stihl nakoupit kryptoměnu, tedy digitální měnu, v hodnotě přes 3 miliony korun. Tato informace vyplývá z jeho posledního majetkového přiznání, které se podařilo získat redakci iDnes.cz.

V majetkovém přiznání bývalý poslanec Dominik Feri (24) uvedl, že si kryptoměnu koupil za příjmy z vykonávání poslaneckého mandátu. Z údajů dále vyplynulo, že nevlastní žádné movité či nemovité věci nad 50 tisíc korun hodnoty, neměl obchodní podíly v korporacích nebo cenné papíry.

Jeho kryptoměnové portfolio je nyní podle webu iDnes.cz v hodnotě 3 048 222 korun a běžný účet se zůstatkem více než tři sta tisíc korun. „Uvedená výše nepředstavuje kupní cenu, nýbrž hodnotu k příslušnému dni,” řekl pro již zmíněný web Feri. Samotnou kryptoměnu prý bývalý poslanec kupoval za menší částku, ale přesné údaje neposkytl.

Nařčení ze zneužívání

Dominik Feri nyní čelí nařčení z údajného sexuálního obtěžování. Jako první přišel s touto informací Deník N se serverem A2larm, který přinesl svědectví několika žen. Některé z nich tvrdily, že je Feri nutil k pohlavnímu styku, i když to výslovně odmítly. Další se svěřily, že se z nich snažil vylákat fotografie, na kterých jsou nahé, či je veřejně dehonestoval. Feri v návaznosti na to složil poslanecký mandát a vystoupil i z TOP 09. Odůvodnil to tím, že nechce, aby podle něj lživé a manipulativní články v médiích poškozovaly jeho nejbližší okolí a kolegy. Bránit se proti nim bude soudní cestou.

Chování, ze kterého ženy Feriho obviňují, se údajně odehrálo v době jeho studií na Právnické fakultě UK. Studoval tam mezi lety 2015 a 2020. Vedení fakulty považuje obvinění ze sexuálního obtěžování za velmi vážná. Jednání, které je mu připisováno, označilo za neakceptovatelné.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy