Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Fenomenální Sherlock Holmes slaví 45: Fanynky si na něj ale musí nechat zajít chuť

Benedict Cumberbatch slaví 45:  Fanynky si na něj ale musí nechat zajít chuť
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
NAROZENINY

Britský herec Benedict Cumberbatch se do povědomí fanoušků zapsal jako fenomenální Sherlock Holmes v seriálu Sherlock. Jeho fanynky ho milují – aby taky ne, když byl v roce 2013 vyhlášen nejvíce sexy mužem planety. Všechny ale mají smůlu, jeho srdce už řadu let patří jediné ženě.

Herec Benedict Cumberbatch, který slaví 45. narozeniny, přišel na svět v Londýně. Za kariérou herce šel už odmala. Studium započal na soukromé škole a pak úspěšně dokončil prestižní uměleckou školu. Poté si dal ale na rok pauzu, během které vyučoval v tibetském klášteře angličtinu.

Benedict Cumberbatch jako Sherlock Holmes

Následně se vrátil opět ke studiu, dokončil hereckou univerzitu a pak i Londýnskou akademii, kde se zaměřil na obor hudba a dramatické umění.

Za svou píli se dočkal odměny a začal hrát jak ve filmu, tak v televizi i divadle. Fanouškům se nejvíce líbil jako Sherlock Holmes v úspěšném seriálu BBC Sherlock. Objevil se také ve snímcích Hawking, Nezlomná vůle, Small Island, Hobit či Doctor Strange.

Sexy Benedict Cumberbatch

Za své herecké výkony byl několikrát nominován na Zlatý glóbus a za film Kód Enigmy dokonce i na Oscara. Svým zjevem si vysloužil také titul nejvíce sexy muže planety, který vyhlašoval časopis People. Časopis Empire ho pro změnu zvolil jako nejvíce sexy filmovou hvězdu.

Oblíbený herec se angažuje i na poli charity a osudy jiných lidí mu nejsou lhostejné. V osobním životě mu po boku stojí manželka Sophie Hunter, se kterou byli před svatbou dlouhých sedmnáct let přátelé. Společně mají taky dva syna – šestiletého Christophera Carltona a čtyřletého Hala Audena.

Otevřený rozhovor s Anetou Vignerovou o návratu ke Kolečkovi: Je to na dobré cestě, třetí šanci ale nedostane, tvrdí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy