Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Ivana Gottová Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Fenomén Kelly Family: Temná pravda o slavné rodině, která se řítí na Prahu

Zdroj: archiv
+ Dalších 5 fotografií
Kelly Family
Skupina Kelly Family byla považována za fenomén devadesátých let. Dobyli přední příčky světových hitparád a z prosté rodiny, která jednu dobu žila v autobuse, se stala legenda. Jaký byl ale skutečný život slavné rodiny, která bude v únoru roku 2020 koncertovat v Praze? Žádná procházka růžovým sadem...

Jejich plakáty plnily zdi dětských pokojíčků. Kapela Kelly Family byla devadesátková nezbytnost a kdo si je nepamatuje, jako by vůbec nebyl. Jejich největší hity ovládly vrcholy světových hitparád.

Skupina je tvořena pouze členy rodiny. Založili ji Barbara Ann a Daniel Jerome Kelly, kteří spolu vychovávali v USA několik dětí. Přestěhovali se do Španělska, kde se usadili. Začalo to malými koncerty a představeními na oslavách a jiných komorních akcičkách.

Pak přišla píseň „An Angel“ a Kelly Family se stala světovou legendou. Z lidí, kteří žili v autobuse, se zčistajasna stal celosvětový fenomén. Najednou žili na zámku a znal je celý svět. Alba „Over the Hump“ se prodalo přes 4,5 milionu kusů. Před touto deskou skupinu ve většině států Evropy nikdo neznal. Ale s vydáním tohoto alba prorazili v mnoha státech Evropy, mimo jiné i v České republice.

Zombie mód

Ačkoli by se mohlo zdát, že měli pohádkový život, opak byl pravdou. Jako všechny, tak i je doprovázely nesmírné potíže. Všechno odstartovala smrt zakladatelky a matky Barbary. Prohrála boj s rakovinou prsu pouhý rok poté, co jí na nemoc přišli.

Členové rodiny na sebe poodhalili děsivé detaily reality, kterou si procházeli. „V určitém okamžiku přišla chvíle, kdy jste ani nevěděli, ve kterém městě se zrovna nacházíte. Sice jsme se usmívali, ale bylo toho příliš. Přešli jsme do zombie módu,“ řekl člen skupiny Angelo.

„Úspěch nás překonal. Chtěli jsme zpívat pro mnoho lidí, to byl náš cíl. Ale že se vytvoří masová hysterie, to nikdo nečekal,“ prozradila Patricia. Jimmy dodal, že bohužel nikdy nebyli sami.

„Patricia měla syndrom vyhoření a problémy se zády,“ sdělil Angelo. „Nebyli jsme šťastní. Byli jsme nešťastní. A ano, možná tam byla nějaká depresivní nálada, která se v rodině rozšířila jako epidemie. To bylo děsivé,“ popisovala Patricia.

Koncert Kelly Family v Praze 15. února 2020

I přes všechny problémy, se kterými se museli potýkat, nadále koncertují. Sice nejsou už v kompletní sestavě jako na začátku, ale i tak se schází v hojném počtu. V následujícím roce se dokonce vracejí do Česka a fanoušci se na ně mohou těšit už 15. února v O2 areně v Praze.

Mohlo by vás zajímat

Další články