Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tereza H. Výměna manželek Útok na mešitu Týnuš Třešničková

Nejnovější kauzy

Feng-šuej jako cesta k harmonii: 15 kroků k tomu, aby vám u vás doma bylo dobře

Tři barvy stačí, drahoušku.

Předpokládáme, že jste už o feng-šuej slyšeli. Jedná se o tradiční čínské učení, které se snaží nastolit harmonii a umožnit ničím nerušený tok energie čchi. Pracuje s polaritou jinu a jangu a pěti elementy, kterými jsou voda, dřevo, země, oheň a kov. Pracuje i s barvami, tvary, materiály, vůněmi a zvuky. Zkuste pustit čínskou filozofii i k vám domů, třeba se vám najednou bude prostě lépe žít.

1. Pořádek je základ

Poklízejte si pravidelně prostor kolem sebe. Mějte ve věcech pořádek a systém. Opravdu to uleví vaší mysli. Číňané tvrdí, že čistý domov je také šťastný domov.

2. Eliminace

Odstraňte z dohledu vše, co je rozbité nebo co se vám nelíbí. Také věci, které jste nepoužili déle než rok. Uvidíte, jak se budete cítit lehčí na duši.

3. Světlo

Podpořte světlo v místnosti. Pořiďte si světlejší závěsy, opatřete si lampičky navíc, nezůstávejte ve tmě dlouho. Váš organismus to ocení. Pozitivní energii umí do vašeho bytu přinést i svíčky. Těch mějte doma zásobu a palte je klidně denně.

4. Pozor na ostré rohy nábytku

Víte, že v ostrém rohu vašeho jídelního stolu se shlukuje negativní energie a pokud roh necháte mířit na vaše tělo, pravděpodobně se budete brzy cítit unavení, nervózní nebo smutní? Volte raději kulatý nábytek. Stejně tak uklízejte kuchyňské nože, aby nebyly vidět. Ukrývají v sobě špatnou energii.

5. Mrkněte na odpadní trubice

Je důležité, aby dobře odtékal odpad, aby nebyly ucpané trubice a všude tekla voda tak, jak má. Jenom tak se vaše hnízdo může doslova čistit od škodlivých vlivů.

6. Barvy

Ujistěte se, že ve vašem interiéru nevládnou více než tři barvy najednou.

7. Pracovní stůl vždy směrem ke dveřím

Abyste se opravdu mohli soustředit na práci a byli v pohodě, svoji pracovní desku si nastavte tak, abyste alespoň periferně viděli na dveře. Budete klidnější.

8. Pro klidný spánek

Špatně spíte a nevíte proč? Nemáte náhodou nastavené zrcadlo přímo na postel? To je podle feng-šuej špatně.

9. Elektronika

Z ložnice byste také měli odnést veškerou elektroniku. Televizi, počítače, mobily, všechno. A také květiny, které vám „kradou“ kyslík.

10. Čas musí plynout

Nefunkční hodiny a budíky vás mohou zpomalit či dokonce zastavit. Dejte je opravit nebo je rovnou vyhoďte.

11. Soudržnost rodiny

Máte pocit, že se rodina drolí? Hádáte se? Málo se vídáte? Zarámujte některé fotky vašich předků a vystavte si je na dobře viditelné místo. Pomáhá to.

12. Obývací pokoj

Žádná ze sedaček by neměla být zády ke dveřím. Mohli byste se cítit nejistí.

13. Kuchyně

Nejdůležitější součástí vaší kuchyně je sporák, který byste neustále měli udržovat čistý. Pokuste se ho umístit tak, abyste od něj viděli na dveře, tedy na všechny příchozí strávníky.

14. Pořiďte si rybičky

Rybičky v akváriu jsou podle feng-šuej symbolem úspěchu a bohatství. Pořiďte si jich lichý počet.

15. Čím méně nábytku, tím lépe

Udržujte vzdušnost prostoru, nechte jím proudit energii.

Mohlo by vás zajímat

Další články