Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Felix Slováček vydělává na Karlu Gottovi: Pod křídla si vzal zadluženého zpěváka, nic mu neplatí

S Felixem Slováčkem tvoří provazník úspěšné hudební těleso.
Zdroj: herminapress
+ Další fotografie
FINANCE

Jeho kolega má v hrdle dar od boha, přesto se jím neuživí a topí se v dluzích. Felix Slováček (79) se před pár měsíci spřáhl s nadějným zpěvákem Ondřejem Provazníkem (26), který se chce živit interpretací písniček, jež proslavil Karel Gott. Ale zatím mu to nevynáší ani na splácení dluhů. A proč mu Felix neplatí ani floka? Redakce eXtra.cz má vyjádření saxofonisty.

Ondřej Provazník se topí v dluzích

O hudebníku Felixi Slováčkovi se nejčastěji píše v souvislosti s jeho milostným životem nebo jeho manželkou Dagmar Patrasovou, ale kromě toho se opravdu velmi slušně uživí hudbou. V té je machr. A před pár měsíci dal příležitost výrazně mladšímu kolegovi Ondřeji Provazníkovi, který vystupuje s projektem S písněmi Karla Gotta.

Jenže ani to ho slušně neuživí, takže jak redakce eXtra.cz informovala již před pár dny, muzikant je v dluzích, do insolvence mu padly pohledávky za půl milionu, často šlo o nebankovní půjčky.

Od prosince 2021 nezaplatil ani jedinou dohodnutou splátku. To soudu vysvětloval tak, že si měsíčně vydělá jen dvacet tisíc korun, což sotva pokryje jeho náklady.

Felix Slováček: Nedávám mu ani korunu

A co na to Slováček, jemuž mladík pomáhal organizovat i koncert k osmdesátinám? Problémů s pověstí se evidentně nebojí. „To je asi pravda, že dluží, je to možné, ale o to se nezajímám, to je jeho věc. Já řeším jen jeho zpívání, nic víc,“ odmítá se tím zabývat.

S mladíkem přitom hodně vystupuje, jenže prý je to všechno grátis.

Zatím jsem mu nic nedal. Já ho prostě nezaměstnávám, on je někde zaměstnaný nebo má firmu, nevím. Teď zrovna je v Tel Avivu, kde má ta firma sídlo. Ale nevidím do toho a je mi to úplně jedno, co dělá,“ pokračoval.

A de facto se pak přiznal k tomu, že finančně za projektem S písněmi Karla Gotta stojí právě on.

„Má to v sobě. Kdyby neměl takový hlas, asi bych do toho nešel. Ondřej má ale podobný hlas jako Karel. A Karlovy písničky jsou mi blízké, mám k nim noty, další, co zpíval v poslední době, jsem nechal připsat. Hradím prostě aranžmá a podobné věci, které potřebujeme, tím pádem mu zatím nic neplatím,“ dodal Slováček.

Uvidíme tedy, jestli se mladíkův projekt rozjede a začne mu konečně také něco vydělávat, protože momentálně to vypadá tak, že kvůli nesplácení splátek mu zruší insolvenci a on tak se všemi dluhy spadne do exekucí, kde by zaplatil mnohem víc peněz. Místo rozvíjení hudebního talentu by pak musel řešit úplně jiné, mnohem nepříjemnější věci.

Lucie Borhyová a její začátky na Nově: Domů jsem se vracela s pláčem, brala jsem to osobně

Související články

Další články

Nejnovější kauzy