Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Felix Slováček tají své pravé jméno. Jak se vlastně jmenuje?

Vidíte tam nějakou podobu?
Zdroj: Facebook.com/Profimedia.cz
Spousta umělců si dává různé pseudonymy, ale většinou se to týká příjmení. Jiný případ je muzikant Felix Slováček. Ten si vlastně jiné jméno vysloužil nikoliv z vlastní vůle, ale od spolužáka. Po kom se tedy stal Felixem?

Rodné jméno Felixe Slováčka (72) je Antonín. Sice se tím muzikant netají, ale moc lidí to neví nebo nezaregistrovalo. Tak jsme pátrali, kde vlastně k pseudonymu Felix přišel, a je to docela vtipná storka.

„Stalo se to úplně náhodou, vždycky jsem byl Tonda a slyšel na to. Ale jednou jeden můj kamarád přišel a říká, Felix, teda Tondo, tak co vlastně, budeme ti říkat Felix, zřejmě pod dojmem, že viděl disneyovku Kocour Felix,“ prozradil Felix Slováček, jak k tomu jménu vlastně na střední škole přišel.

Sice nám nepřijde zrovna velká podobnost s černým kocourem, ale možná to chce víc fantazie nebo víc trávy. Ale uchytilo se to a dnes už mu nikdo Tondo neřekne.

Dokonce i jeho syn a vnuk se jmenují Felix Antonín, aby ctili, jak se jejich tatínek a dědeček vlastně od narození jmenoval.

Související články

Další články