Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Felix Slováček slaví 79 let: Největší dárek? Kéž by Dáda přestala pít

Dagmar Patrasová a Felix Slováček slavili.
Zdroj: Herminapress
+ Dalších 6 fotografií
PŘÁNÍ

Populární český saxofonista Felix Slováček slaví v pondělí 23. května 2022 úctyhodných 79 let a přání má jen jediné, týkající se jeho manželky Dády Patrasové (66), o níž v poslední době opakovaně tvrdí, že zase začala pít alkohol. „Ona moc dobře ví, co bych chtěl za dárek,“ sdělil smutně eXtra.cz.

Felix Slováček: Dáda Patrasová by mohla přestat pít

„Slavit to budu o den později. Pozval jsem spoustu lidí do jednoho podniku v centru Prahy. Kam, to radši nepište, aby tam nepřišli nezvaní hosté,“ řekl eXtra.cz nadneseně hudebník Felix Slováček.

„Co se týče bilancování, tak ještě opravdu nerekapituluju. I kdybych se znovu narodil, tak bych chtěl prožít úplně ten stejný život. Co jsem dělal, to mě naplňovalo a bylo to krásné,“ myslí si Felix.

Když jsme se muzikanta zeptali, jaký největší dárek by si přál od své manželky Dády Patrasové, ke které se koncem roku vrátil od své exmilenky, odpověděl okamžitě. „Ona moc dobře ví, co bych chtěl. A já to nebudu zveřejňovat,“ říká trošku smutně oslavenec Slováček.

Je zcela jasné, co by si to vlastně přál. V posledních týdnech o tom totiž opakovaně hovoří.

„Je to vlastně stejné, jako kdyby nikdy žádná ta paní výtvarnice nebyla. Jsme spolu, je nám fajn. Dáda chlastá, já pracuju,“ přiznal Felix eXtra.cz koncem dubna. To tehdy zpěvačka Dagmar Patrasová ve zprávách našemu redaktorovi pochopitelně odmítla jako lež, ale její manžel to před pár dny opět zopakoval.

„To nešlo, aby jela se mnou (Na Mezinárodní pěvecký festival Sanremo Junior, kde získal cenu za celoživotní dílo – pozn. red.). Už v tom zase lítá. Byla by to ostuda. Vždyť ona ani neví, kam jsem jel,“ sdělil deníku Aha! s tím, že komunikace s Dádou je opět nemožná.

„Kdy tohle období zase přejde, nevím. Doufám, že brzo,“ věří.

Přijdou i děti

Vraťme se ale k oslavě. Od dětí, syna Felixe Slováčka mladšího, dcer Aničky Julie Slováčkové a René Slováčkové z prvního manželství, sice určitě dostane nějaké milé pozornosti, ale nejvíc ho prý obdarují tím, že je uvidí. „Všechno, co potřebuju, mám. Nechávám tomu volný průběh. Většinou mi udělají radost něčím fajn. Ale nejkrásnější dárek je, když jsem vůbec s nimi,“ povídá pyšně trojnásobný otec Felix Slováček.

A jaké je jeho nejlepší rozhodnutí, které kdy udělal? Odpověď vypálí bez váhání. „To bylo, když jsem nastoupil ke Karlovi Gottovi. Tím se změnilo všechno. Poznal jsem spoustu muzikantů i celý svět,“ vzpomíná.

Naopak nejhorší životní rozhodnutí – i když by se jedno, s jménem Lucie Gelemová, možná nabízelo – neumí vybrat.

„Na nic takového si nepamatuju. Je krásná lidská vlastnost, že některé špatné věci můžeme vypustit a vůbec si je nepřipouštět,“ tvrdí Felix.

Nedávno o něm proběhla médii zpráva, že kvůli vyššímu věku musí nosit při hraní naslouchátka. To ale odmítá. „Hudební sluch se nikdy neztrácí. Ten zůstává. Člověk ale může slyšet míň. Já žádné pomůcky zatím nepotřebuju,“ dušuje se.

Slováčka čeká spousta zajímavých věcí. „Před narozeninami v úterý hraju ještě v Hradci Králové pro nadaci Václava Krásy a těším se na červen, kdy mají konečně proběhnout dva několikrát přeložené koncerty, hudební pocty Karlu Gottovi,“ dodal pro eXtra.cz Felix Slováček.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy