Trendy tagy válka na Ukrajině Survivor 2023 MS v hokeji 2023 Oktagon

Fatální chyba lékaře: Šestnáctiměsíční dítě spolykalo syrové fazole, po výplachu žaludku zemřelo

Zemřel 16měsíční chlapeček, spolykal syrové fazole.
Zdroj: Pixabay
žaloba

Lékař v Domažlické nemocnici udělal fatální chybu, která ho bude stát všechno. Místo rychlého přesunu dítěte na specializované pracoviště rozhodl o výplachu žaludku solným roztokem, dítě zemřelo.

Státní zastupitelství podává žalobu na osmašedesátiletého lékaře, který chlapci, který spolykal syrové fazole, vypláchl žaludek solným roztokem. Dítě posléze zemřelo.

„Mohu potvrdit, že jsme ze spáchání zločinu usmrcení z nedbalosti obvinili osmašedesátiletého muže,“ uvedla mluvčí policie Dagmar Brožová.

Šéf Okresního zastupitelství Domažlice Josef Vojta sdělil: „Vzhledem k věku poškozeného další informace poskytovat nebudeme.“

Dle informací od vyšetřovatelů šestnáctiměsíční chlapeček v březnu minulého roku pozřel deset a více syrových fazolí. Rodiče dítě převezli do nemocnice v Domažlicích, kde chlapci lékař vypláchl žaludek solným roztokem. Po zákroku, který nebyl zvolen vhodně, dítě zemřelo.

Znalecký posudek odborníků ukazuje, že postup lékaře nebyl správný. Dle údajů vyplývá, že obviněný lékař měl nechat dítě co nejrychleji převézt na specializované oddělení, kde by odborníci cíleně odstranili fazole ze žaludku coby cizí těleso. Zákrok se označuje jako gastroskopie.

Dítě zemřelo kvůli dehydrataci mozkových buněk. Dehydrataci pravděpodobně zavinil hypertonický roztok, užitý k výplachu žaludku, v kombinaci s toxickým účinkem fazolí.

Syrové fazole jsou jedovaté, obsahují fytohemaglutin, který způsobuje vážné žaludeční problémy a mohou zapříčinit až otravu střev. Aby se dospělému člověku udělalo špatně, stačí jich sníst pět.

Lékaři hrozí trest  odnětí svobody na 1 - 6 let za smrt z nedbalosti.


Vítěz Survivoru Tomáš Weimann: Lásku hledá marně. Přiznal, proč to nevyšlo se Žanetou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy