Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Fašounská skupina versus komunistická cenzura: SLAVÍK NAD SEBOU VYNESL ORTEL

Tomáš Ortel loni na vyhlášení Slavíků dorazil.
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
GLOSA: Pořadatelé Českého slavíka neměli koule na to, aby fašounskou skupinu vyloučili, tak ji alespoň poškodili. Co to znamená? Že fanoušci skupiny Ortel budou nyní moci tvrdit, že taková ta naleštěná a správná veřejnost je proti nim skutečně zaměřena. Utvrdí je to v jejich vnímání světa.

Kolik letos dostala skupina Ortel hlasů? Možná více než Kabát a Karel Gott (78) dohromady. To už ale asi nezjistíme. Pořadatelé Českého slavíka skupině neuznali letošní hlasy, započetli jim tolik bodů, kolik měla skupina loni. Důvod? Fanoušci Ortelu se prý sdružovali na Facebooku.

„Porušení fair play spatřuje organizátor ankety především v obsahu široce sdíleného facebookového profilu Tomáš Ortel Českým slavíkem 2017 (aktivní od 19. 9. 2017). Vyzývá se zde k zapojení do organizované akce, aby se konkrétní subjekt stal Zlatým slavíkem. Tedy nikoli, aby lidé posílali hlasy podle svého skutečného názoru, ale aby se zapojili do akce za určitým cílem a získávali pro něj další osoby a fankluby,“ uvedli zástupci agentury Musica Bohemica.

Takže hlavně nezakládejte podobné facebookové skupiny pro Karla Gotta (78) a nebo Lucku Bílou, jinak je pořadatelé budou diskriminovat jako Ortel. Nebo snad ne?

S Ortelem je problém. Na jedné straně je to nahnědlé uskupení. Na straně druhé jim nebylo prokázáno, že překračují zákon. Značná část veřejnosti jim fandí, to si prostě přiznejme. Ale na vyhlášení Slavíků se nehodí, protože nastavují ošklivé zrcadlo a kazí takový ten slušňácký popový večírek.

Kdyby měli pořadatelé koule, tak je prostě rovnou vyrazí. Pořadatelé ale kličkují, co to jde. Skupinu tedy poškodili, protože měla moc hlasů. Kdyby měla hlasů málo, tak je tolik nepoškodili. Na jedné straně tak stojí xenofobní uskupení Ortel, na straně druhé je ale šikana, cenzura a komunistické praktiky.

Fanoušci Ortelu zuří a nadávají. Znovu a opakovaně byli utvrzeni v tom, že „slavíkovská smetánka“ je nemá ráda. Proto je třeba bojovat.

Kdo si spokojeně mlaská blahem, je Tomáš Ortel. Letos na Slavíka nešel a užívá si mučednickou roli. Chudáčka poškodili. Co bude za rok? Kolik hlasů skupina dostane? Nebo nad sebou vystrašený Slavík opravdu vynesl definitivní ortel?

Související články

Další články