Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Ewa Farna není sama: Tyhle hvězdy mají na volby stejný názor. Kdo všechno chce Drahoše?

Kdo stojí za Drahošem?
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 66 fotografií
Jiří Drahoš (68) vyrazí za dva týdny do souboje s Milošem Zemanem (73) v závěsu se slavnými osobnostmi, které akademika podporují. Po zpěvačce Ewě Farné nebo režiséru Zdeňku Svěrákovi se ozývají i další známá jména. Kromě toho vyzyvatele současného prezidenta podpoří i řada neúspěšných kandidátů.

Ewa Farna překvapila dojemným vzkazem, v němž hovoří o volbách. Zpěvačka dala svůj hlas Jiřímu Drahošovi. Podle svých slov si na Hradě přeje morální vzor.

"Před několika měsíci jsme měli možnost osobně setkat se s Drahošovými a po několikahodinovém setkání smím tvrdit, že by tento prezidentský pár byl dobrým morálním vzorem, ke kterému lze vzhlížet. A to je důležité,“ napsala si na sociální síť.

Velice hlasitě vyzýval k podpoře Jiřího Drahoše také režisér Zdeněk Svěrák. „Stav naší demokracie je podle mě vážný. Potřebujeme prezidenta jako kotvu, která udrží naši českou loď v bezpečném přístavu mezi ostatními evropskými plavidly. Jako sůl potřebujeme člověka, který se pokusí být mostem a spojí nás. A potřebujeme prezidenta jako vzor pro děti i dospělé,“ řekl Svěrák.

Mezi slavné osobnosti, které Drahoše podporují, patří rovněž herečka Dana Morávková. „Pan Drahoš je člověk, který je vzdělaný, kultivovaný, slušný a má úroveň. Je to člověk, který má dlouhodobé renomé jak profesní, tak lidské," vyjádřila se Morávková. Svůj hlas dali akademikovi i herečka Eva Holubová, herci David Matásek a Tomáš Hanák nebo šéfkuchař Roman Vaněk.

Semknout se a pomoct Drahošovi porazit Zemana se rozhodla pětice neúspěšných kandidátů. Hilšer, Fischer, Kulhánek i Toplánek pevně stojí za Jiřím Drahošem, který tak zřejmě získá jejich voliče. Horáček dokonce nabídl prostor na svých billboardech, jenž má předplacené. Prý je stačí jen přelepit. Hannig je na straně Zemana, Hynek s doporučením pro voliče zatím váhá.

Související články

Další články