Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Farmářské trhy praskaly ve švech: Na náplavku během první hodiny dorazila tisícovka lidí

Farmářské trhy praskaly ve švech: Na náplavku během první hodiny dorazila tisícovka lidí
Zdroj: Farmářské tržiště Náplavka
+ Další 2 fotografie
Trhy v Praze
Kvůli koronavirové pandemii nebylo v Česku až doposud možné fungování tržišť. Dnes se na pražské náplavce po delší době znovu konaly farmářské trhy a od rána se tam vystřídalo tisíce návštěvníků. Vzhledem k velké účasti nebylo možné dodržovat rozestupy.

Ani České republice se nevyhnula koronavirová epidemie a vláda proto přijala speciální opatření, aby se co nejvíce zamezilo šíření viru. Nebylo zde možné organizovat ani trhy. Nicméně vláda začala opatření postupně uvolňovat a díky tomu si Pražané mohli během dneška zajít nakoupit na náplavku farmářské produkty.

Farmářské trhy na pražské náplavce u Palackého mostu vzbudily u lidí ohromný zájem. V sobotu 25. dubna od 8 hodin ráno až do dvou hodin odpoledne byla možnost farmářské trhy navštívit. Během první hodiny, co se otevřelo, podle informací ČT24 na náplavku dorazila zhruba tisícovka návštěvníků.

Protože se tam sešlo tolik zákazníků, nebylo moc možné dodržovat rozestupy. Návštěvníci se však v rámci možností chovali ukázněně. "Lidí bylo slušně. Chovali se ale ohleduplně a snažili se. Bohužel dva metry dodržet nešlo," řekl jeden z návštěvníků farmářských trhů.

Také prodávající dodržovali hygienická opatření. Ve všech stáncích byla dezinfekce na ruce pro zákazníky. "Stánky jsou pouze u nábřežní zdi, aby byl dodržen rozestup. Odstranili jsme také všechny komunitní prvky, třeba stolečky, židle, neprodávají se tu ani hotová jídla, byť se může prodávat z okének," uvedl pro ČT24 předseda Asociace farmářských tržišť Jiří Sedláček.

"Musím pochválit lidi, mají v sobě disciplínu a všechna opatření velmi dobře dodržují," dodal Sedláček. Také řekl, že běžně se na farmářských trzích na náplavce nachází zhruba 90 stánků. Aby ale dodržovali patřičné rozestupy, museli počet stánků snížit na 31. Podívejte se do fotogalerie, jak dnes pražská náplavka vypadala.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy