Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Farmářské trhy na náplavce vyvolaly vášnivé debaty: Organizátoři se hájí, opatření dodržují

Farmářské trhy na náplavce vyvolaly vášnivé debaty: Organizátoři se hájí, opatření dodržují
Zdroj: koláž eXtra.cz
+ Dalších 13 fotografií
úhel pohledu
Na sobotu připadlo krásné počasí a prosluněný den někteří Pražané trávili na náplavce, kde se konaly trhy. Dopoledne si je prošly desítky lidí a některým se to tak úplně nelíbilo. Na sociálních sítích kolují snímky, na kterých to vypadá, že na sobě návštěvníci trhů byli nalepení a nedodržovali vládní opatření. Organizátoři trhů se však začali bránit.

Omezení volného pohybu a plošné nošení roušek uvnitř i venku. Desítky zákazů a i přesto se lidé nenechají ochudit o oblíbené farmářské trhy, které ještě mohou fungovat. Jedny se konaly na oblíbeném místě Pražanů na náplavce. Někteří kolemjdoucí si trhy vyfotili a podle snímků to vypadá, že je tam, jak se říká, hlava na hlavě.

Lidé se rozdělili na dva tábory

Jednotlivé stánky nabízí své zboží a návštěvníci trhů mají k dispozici dezinfekci. Trhovci navíc všechny vyzývají, aby dodržovali rozestupy a měli nasazené roušky. Zodpovědně tak dodržují nastavená pravidla a vše je pod dohledem ochranky. Ale ani to některým nestačí.

"Pořádat něco takového teď je prostě imbecilita," stěžují si lidé v komentářích. "Asi chcete mít opravdu zákaz vycházení. Kdo chce kam, pomozte mu tam," kroutila hlavou další komentující. "Pardon, ale tohle je prostě špatně," prohlásil stručně Honza. "Opravdu vám to za to stojí? Tohle si nedovolí v žádném jiném státě," rozčílila se Jitka v komentářích.

Našli se samozřejmě tací, co vřele děkují za to, že jsou trhy i nadále organizovány. "Že se škarohlídi nečepýřili u fotek z demonstrace minulý týden! Pozdrav z trhů v Kapském Městě, Náplavce hodně zdaru," přál štěstí Jakub. "Nádherná věc, že stále jedete. Už se těším, až se budu moci přidat," radovala se slečna. "Já děkuji, že jsem si mohla koupit úžasné věnečky ke kávě a zpříjemnit si tím den," pochvalovala si další komentující. "Jsou alespoň venku, v supermarketech to bude vypadat podobně," uznal David.

Organizátoři se hájí, všichni vše dodržují

To, že se na trhy zmínění "škarohlídi" sesypali, si nenechali organizátoři trhů, tedy Spolek Archetyp, na náplavce jen tak líbit. "A zase ten úhel. Internetem možná zase proletí známý záběr náplavky zabraný šikmo po horizontu, z výjezdu. Je to ten úhel pohledu, kde se celá dlouhá náplavka opticky smrskne do krátkého proužku a snímek z tohoto úhlu pak působí vždy jako dav a hlava na hlavě. Stačí ale sejít dolů, a tam to v normální lidské perspektivě vypadá jinak, optický klam přestane působit a vy vidíte rozestupy, normální prostor, žádné mačkání," hájili se organizátoři. Přidali pak své vlastní snímky, ty najdete v galerii.

Související články

Další články