Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Farmářka nabízí své kozy pro účast na videokonferenci, zájem je obrovský

Zdroj: profimedia.cz
KURIOZITA
Doba pandemie, kdy valná část světa komunikuje s kolegy či spolužáky skrze nudné a vysilující videohovory, si žádá zpestření. Britská farmářka nabízí své kozy pro účast na vaší videokonferenci, stal se z toho hit a žena nestíhá vyřizovat objednávky.

Farma Cronkshaw Fold Farm v anglickém hrabství Lancashire přišla v době koronaviru o značnou část příjmů ze svateb a dalších aktivit, musela si tak poradit po svém. Dvaatřicetiletá farmářka Dot McCarthy přišla s elegantním řešením a na webové stránky své firmy pověsila kuriózní nabídku. Lidé si od ní mohli za v přepočtu 150 korun objednat jednu z koz, které jsou na farmě chovány, a připojit ji do právě probíhajícího hovoru. Informaci uvedl zpravodajský web BBC.

McCarthy svůj nápad brala zprvu jako legraci, chtěla v době pandemie pobavit své sousedy. Byznys se ale rozjel tak, že hned den po zveřejnění měla skoro 200 žádostí od lidí, kteří chtěli mít kozu v hovoru. Podnikatelka byla z enormního zájmu lidí v šoku. Nečekala, že se z hloupého vtipu stane tak úspěšný projekt. V současnosti se kozy objevují ve videohovorech od Ruska, Číny až po Austrálii. Kozy se staly hitem, který zákazníci milují.

Probíhá to tak, že zvířata se na videokonferencích zdrží jen krátce, jde o oživení hovoru. Existuje ale i rodina, která si kozu objednává pravidelně každé sobotní ráno. Majitelka kozy řekla, že rodina bere zvíře jako člena rodiny. Chtějí o koze vědět každou novinu, dokonce jí dali i jméno – Margaret.

Dot McCarthy objednávky nestíhá vyřizovat, tak si na pomoc přizvala hned dva další zaměstnance, kteří připojují kozy k videohovorům. Farmářce její nápad zachránil živobytí, díky tomu nemusela kvůli koronaviru zavřít.

Související články

Další články