Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Fantazii se meze nekladou, hlavně, že chrání: Těchto šílených roušek se lekne i koronavir

Zdroj: Facebook
+ Další 4 fotografie
Galerie
Rouška - slovo, které se v posledních dnech skloňuje ve všech pádech. Kromě toho, že jich je stále nedostatek, je od středy musel začít používat každý občan, který vychází ven mimo domov. A tak se s rouškami, které jsme dříve vídali jen v nemocnicích a u zubaře, dnes setkáváme zcela běžně. Jelikož jich je málo, lidé si je začali šít doma svépomocí. Na některé z nich je opravdu zajímavá podívaná.

Šije celé Česko, tak by se dala popsat momentální situace v Česku. Zručné i méně zručné ženy zasedly k šicím strojům a šijí jako o závod pro sebe, své blízké i pro cizí. Mladší lidé v mnoha obcích a městech pomáhají starším, kteří nemají možnost se k rouškám dostat.

Kreativitě se meze nekladou

Někdo si z ochrany obličeje dělá úplná umělecká díla, která zaujmou na ulici nejednoho kolemjdoucího. Fantazii se meze nekladou, důležité je, že plní funkci a jejich nošení zabrání šíření nebezpečného viru. Ještě v době, kdy v Česku vládlo bezvětří a o koronaviru jsme slyšeli jen v souvislosti s Čínou, jsme mohli vidět různé alternativy ochrany obličeje. Plastové lahve na hlavě nebyly výjimkou...

A dneska už jsme za inspiraci z východu rádi. Jak je známo, koronavirus se přenáší i sliznicí oka, které rouška ale nezakryje. Doporučuje se tedy nosit i brýle a při kontaktu například s potravinami v obchodě se doporučuje nosit ochranné rukavice.

Ale zpátky k rouškám. Na sociálních sítích jsou celé galerie originálních roušek, které ochrání i pobaví. My jsme pro vás vybrali osm těch nejšílenějších, před kterými by se i koronavirus raději schoval.

Situaci ohledně šířící se nákazy sledujeme ONLINE.

Související články

Další články