Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Fantastický návrat Jiřího Procházky: Tvrdě umlátil drzého Rakušana, pak dal průchod bouřlivým emocím

Jiří Procházka demoluje drzého Rakušana Alexandara Rakiče.
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 10 fotografií
MMA

Jiří Procházka je zpátky na vítězné vlně! Poté, co minulý rok prohrál v titulové bitvě s Alexem Pereirou, dokázal otočit nepříznivý vývoj zápasu s Rakušanem Alexandarem Rakičem, kterému ve druhém kole ukázal doslova bouři násilí. Procházka následně vyhlásil útok na titul a při odchodu z klece dal průchod svým emocím. Desetitisíce fanoušků v zaplněné hale v Las Vegas byly u vytržení! 

Když vedení UFC přeřadilo zápas Jiřího Procházky s Alexandarem Rakičem z hlavní karty na prelims, leckterý fanoušek si klepal na čelo. Bitva totiž od samého začátku slibovala parádní přestřelku plnou násilí. A jak se ukázalo, fanoušci měli pravdu, protože to, co evropští bijci předvedli, bylo z prelims zdaleka to nejlepší.

Rakič nakráčel do klece sebevědomě a bylo znát, že se po dvouleté pauze způsobené zraněním kolene opět těší do boje. Velmi odhodlaně ale působil i Procházka, který si chtěl zlepšit chuť po loňské porážce s Alexem Pereirou, takže měl o to větší motivaci, když Rakušan zpochybňoval jeho cestu samuraje. Přesto to byl rodák z Hostěradic, kdo zprvu tahal za kratší konec.

Procházka musel otáčet

Alexandar Rakič si zjevně vzal příklad z Pereiry a od začátku začal Procházkovo lýtko značkovat tvrdými calf kicky. Přibližně po pátém bylo znát, že to českému válečníkovi nechutná, a ve tváři měl bolest. Přesto se stále tlačil dopředu a vyměňoval si s Rakičem údery v postoji. Více z nich však těžil po většinu kola právě Rakušan se srbskými kořeny, kterému se dokonce povedlo otevřít Procházkovi ránu u oka. Ten však před koncem prvního kola Rakičovi tvrdou přestřelkou ukázal, co ho v tom druhém čeká.

Fanoušci mezitím u obrazovek i v hale v Las Vegas museli mít nervy na pochodu. Procházka v prvním kole "sežral" několik tvrdých úderů, které s ním však ani nehnuly, a co víc, viděl to i Rakič, jenž před zápasem soupeře zasypával drzým trashtalkem, v němž zpochybňoval jeho sílu, obranu a hlavně osobní filozofii. Tvrdil, že je Procházka falešný samuraj, a nejevil vůči němu žádnou úctu. To se ale velmi rychle změnilo.

Rakič se poroučel k zemi

Procházka nastoupil do druhého kola s tím, že první nejspíš na body prohrál, pro něj to však nebylo nic nového, zápasy je zvyklý otáčet, a jak sám říká, trvá mu, než se dostane do provozní teploty. A stejně jako v celé řadě jeho zápasů se to naplnilo i tentokrát. Procházka začal stupňovat kadenci přesných úderů a Rakič se postupně dostával do úzkých. Zhruba v polovině kola pak český bijec rozpoutal bouři násilí. Jedním z hitů Rakušanem otřásl, vycítil krev a zběsile ho zasypával dalšími údery. Nakonec dílo zkázy dovršil tvrdým ground and pound.

Překvapivé bylo, že si oba borci i přes trashtalk Rakiče podali ruce a objali se. Následně vypukla Procházkova nefalšovaná radost z návratu na vítěznou vlnu. A rovnou v kleci oznámil, že si jde zpátky pro titul, když vyzval vítěze duelu na hlavní kartě mezi Alexem Pereirou a Jamahalem Hillem. V něm drtivě zvítězil Procházkův přemožitel, který chce další bitvu na domácí půdě už za pouhý měsíc. Záleží už jen na UFC, zda v ní bude figurovat i český samuraj.

Ten mimochodem z klece odcházel za bouřlivého aplausu fanoušků, kteří jeho šílený a nepředvídatelný styl milují. A Procházka si atmosféru náramně vychutnal, když dal průchod bouřlivým emocím a při odchodu z klece si pořádně zakřičel. Čeští fanoušci rázem měli jasno: samuraj je zpět v plné síle!

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy