Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Fantastické světelné efekty a bezchybná show! Z pražského koncertu Gregorian diváci šíleli!

Zdroj: archiv
+ Dalších 7 fotografií
Chorálovou kapelu Gregorian s její šestnáctiletou tradicí asi nemusíme představovat. Své turné Masters of Chant zakončila skupina v České republice sérií koncertů. Ten pražský se konal na sv. Valentýna v Kongresovém centru a byl již dlouhou dobu dopředu vyprodaný. A není se čemu divit, byl to zážitek, který se vám podaří zažít jednou za život!

Skupina Gregorian má v České republice spoustu fanoušků, kteří vždy přispějí k vynikající atmosféře během koncertů. I proto si skupina zvolila turné v Česku jako jedny z posledních koncertů tohoto turné. Spekulace o tom, jestli je tohle turné pro kapelu, jak ji známe, absolutně posledním, zatím nebyly vyvráceny ani potvrzeny. Prozatím je po skončení turné ohlášena pauza, po níž by se mělo přijít s novým konceptem

Pražský koncert byl dopředu vyprodaný a kdo se rozhodl strávit svátek zamilovaných tímto způsobem, rozhodně neprohloupil. Hlasové a zvukově bezchybné vystoupení bylo tentokrát doplněno o efektní světelnou a ohnivou show, která přidávala na důrazu. Zazněly písně jak z nejnovějšího alba, tak předělávky notoricky známých songů Ty měly u diváků největší úspěch. Pecky od Metalliky, Rammstein nebo Depeche Mode sklidily ovace vestoje.

Hlavní zpěvačka Amelie Brightman několikrát velmi vkusně změnila kostým z večerní róby, kdy působila jako pohádkové zjevení, na plášť s kápí, který dodával na gotičnosti. Svým hlasem si podmanila všechny přítomné Obecenstvo po některých skladbách tleskalo tak vehementně, že jednoduše nešlo jeviště opustit. Samozřejmě došlo na přídavek a pokoncertovou autogramiádu, kdy se skupina šla ochotně přivítat s fanoušky.

Doufáme, že toto není úplný konec kapely, jak ji známe, a že svým českým fanouškům zůstanou nadále věrní. Svátek zamilovaných tak mělo rozhodně větší smysl letos strávit v Kongresáku nežli v kině na Padesáti odstínech temnoty!

Související články

Další články