Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Fantastické: Student staví věrný papírový model Boeingu 777, při té titěrné práci by vám odpadly prsty

Luca doufá, že o jeho model projeví zájem nějaké muzeum.
Zdroj: Archiv
+ Další fotografie

Také jste jako malí rádi skládali papírové vlaštovky? Luca laconi-Stewart ze San Francisca má mnohem větší ambice – už pět let dává dohromady věrný model tryskového dopravního letadla Boeing 777 v měřítku 1:60.

Lucova replika je propracovaná do těch nejmenších detailů – polstrovaná sedadla, ventilátory s lopatkami, zatahovací podvozek…

„Myslím, že kdybych na tom modelu pracoval opravdu nonstop, trvalo by mi asi tak rok, než bych ho dokončil. Ale bylo by to peklo. Navíc chodím na vysokou, takže by to dost dobře ani nešlo,“ říká dvaadvacetiletý student.

Luca se papírové modely naučil stavět už na střední škole. Následně se rozhodl pustit do tohoto mamutího projektu. „Miluji letadla, umění a design. Navíc jsem měl to štěstí, že jsem byl přijat na univerzitu s úžasnou katedrou architektury, což pro mě byl obrovský zdroj inspirace,“ vysvětluje.

Podrobný plán skutečného Air India 777 našel Luca na internetu a svůj vlastní model navrhnul pouze pomocí tužky a papíru. Později nicméně začal používat i počítač. „Jako první jsem udělal trup, což mi zabralo několik pokusů. Teprve potom jsem začal pracovat na interiéru. Teď už mi zbývají jen křídla a předpokládám, že je dokončím během několika následujících měsíců,“ uvedl.

Co na to říkáte?

Související články

Další články