Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Monika Štiková koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Fantastická zvířata a kde je najít: Johnny Depp musel střežit své tajemství až do konce

Zdroj: csfd.cz/Warner Bros Pictures
+ Další 3 fotografie
zajímavosti
Série Harryho Pottera skončila už před lety, to ale neznamená, že autorka J. K. Rowling (54) končí. Svou sérií Fantastických zvířat chce rozšířit celý kouzelnický svět o další úžasné příběhy a zápletky. Předvedením Mloka Scamandera a jeho zvířat otevírá bránu do další části ve světě čar a kouzel. Věděli jste o těchto zajímavostech?

Harry Potter je postaven hlavně na samotné postavě, což je vidět už z pojmenování ságy. Příběh chlapce, který přežil útok pána Zla a nakonec ho sám porazil, se zapsal do dějin a hlavně do srdcí nespočtu lidí. Jedna z nejoblíbenějších fantasy sérií dostala prequel, tedy rozvinutí příběhu ještě před tím hlavním, v podobě Fantastických zvířat.

Příběh Mloka Scamandera není tak oblíbený jako příběh Harryho Pottera, ale oslovil minimálně polovinu milovníků slavného mladého kouzelníka s kulatými brýlemi. Nevinný zrzek Eddie Redmayne si získal srdce mnoha lidí, s čímž musela být spisovatelka velmi spokojena, když Eddieho sama vybrala pro hlavní roli ve Fantastických zvířatech.

Scénář a obsazení

  • J. K. Rowling literární předlohu Fantastických zvířat napsala v už roce 2001 a velkou část finančního výtěžku věnovala charitě.
  • Navíc se rozhodla psát scénáře sama z toho důvodu, aby nikdo nevynechal důležité scény z knihy, jako tomu bylo u Harryho Pottera.
  • Finální scéna s Johnnym Deppem se točila v zimě. Každý měl přísný zákaz o jeho přítomnosti mluvit, i sám Depp musel tvrdit, že ve filmu hrát nebude.
  • O roli Modesty, což byla hlavní dívčí role, se ucházelo více než 20 000 dívek. Nakonec ji hrála Faith Wood-Blagrove.
  • Žádná ze scén se netočila v New Yorku, i když je do něj příběh zasazen. Točilo se na různých místech ve Velké Británii.
  • Všichni, co pracovali na Fantastických zvířatech, museli povinně vidět všechny díly Harryho Pottera.

Příběh Mloka je prequelem Harryho Pottera

  • Celé jméno Mloka je Newton Artemis Fido Scamander, zkráceně Newt Scamander. Narodil se v roce 1897 a k magizoologii ho vedla jeho matka, která chovala hipogryfy.
  • Jména Mloka Scamandera si mohou diváci všimnout už ve třetím díle Harryho Pottera a vězně z Azkabanu. Při pozornějším sledování se jméno objeví na Pobertově plánku.
  • Děj se odehrává v tomtéž roce, ve němž se narodil Tom Riddle, později známý jako Lord Voldemort. Byl to rok 1926.
  • Vše se odehrává 54 let před narozením Harryho Pottera a 71 let před smrtí Albuse Brumbála.

Související články

Další články