Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Fanoušky nenáviděný trenér slaví 68. narozeniny: Připomeňte si největší momenty Aloise Hadamczika

Fanoušky nenáviděný trenér slaví 68. narozeniny: Připomeňte si největší momenty Aloise Hadamczika
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
Narozeniny
Alois Hadamczik je jedním z nejvýraznějších porevolučních trenérů hokeje. Ve své bohaté kariéře zvládl často až neuvěřitelně vytáhnout outsidery na výsluní, s favority naopak nikdy výrazně neuspěl. Přestože dosáhl v hokeji velkých úspěchů v podobě zisku cenných medailí jak z olympiády, tak z mistrovství světa, nikdy nebyl u fanoušků velkým oblíbencem. Podívejte se na nejvýraznější momenty, které kouče proslavily.

Třinec přivedl do extraligy

 • Trenérskou kariéru začal Alois Hadamczik v Třinci v roce 1984. Poté, co si vyzkoušel i štace v Německu nebo v Olomouci, se po roce 1994 opět vrátil do HC Železárny Třinec, jak se tehdy klub jmenoval. Tým, který hrál druhou ligu, ještě v tom samém roce vytáhl Hadamczik do extraligy.
 • První velký úspěch

  • V roce 1998 hrál ještě nedávno druholigový klub o medaile v extralize. Hadamczik s týmem nakonec vybojoval stříbro, což byl do té doby největší úspěch jak klubu, tak samotného trenéra. O rok později Hadamczikův tým zopakoval dobré výkony a umístil se na třetím místě.
  • Zlato vždy uniklo

   • Ve čtyřech sezonách po sobě od roku 2000 získal Hadamczik vždy medailová umístění v extralize. Tentokrát ale vybojoval dvě placky s Vítkovicemi a dvě s pražskou Spartou. Už tehdy si hokejoví fanoušci dělali z trenéra legraci, že nikdy nedosáhne na zlato.
   • Poslední medaile z olympiády

    • V roce 2005 nakouknul Hadamczik i do české reprezentace a hned s hokejovou dvacítkou vybojoval bronz na mistrovství světa. Půl roku poté byl jmenován i do funkce kouče seniorského národního týmu. Už v roce 2006 získal na olympijských hrách (OH) v Turíně bronz. Pro Česko to stále zůstává poslední medailí z olympiády. V roce 2008 pak Hadamczik po prohře se Švédskem ve čtvrtfinále mistrovství světa z funkce trenéra odstoupil.
    • Návraty na známá místa

     • Hadamczik se následně vrátil do Vítkovic, aby v extralize v roce 2010 opět vybojoval stříbro. Říká se, že do jedné řeky dvakrát nevstoupíš, tímhle heslem se ale trenér nikdy neřídil, protože se ten samý rok vrátil i k reprezentaci. S ní získal na mistrovství světa hned dvě bronzové medaile.
     • Protekce pro zetě

      • Osudnou byla Hadamczikovi neúspěšná sezona 2013 a následně nevýrazné vystoupení na olympiádě v Soči. Už před ní byl kouč kritizován ze strany médií i fanoušků za špatné výsledky týmu s outsidery. Prohry se slabšími týmy stály reprezentaci důležité body a následně i lepší umístění. Trnem v oku fanoušků pak byla i kontroverzní nominace Michala Barinky na OH, který už tehdy byl Hadamczikův zeť. Od té doby upadl kouč v nemilost a kvůli nátlaku ze strany veřejnosti po hrách odstoupil z funkce.
      • Za svou kariéru tak Hadamczik vybojoval spoustu medailí a v jeho portfoliu je mnoho hokejových úspěchů. Ten nejvýraznější ale chybí a i proto ho někteří fanoušci označují jako trenéra, který byl vždycky druhý.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy