Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Fanoušci z celého Česka se loučí s Karlem Gottem: Pietní místa, smutek a slzy

+ Dalších 21 fotografií
V úterý krátce před půlnocí odešel do hudebního nebe Mistr Karel Gott (†80). Veřejnost se smutnou zprávu dozvěděla následující den v dopoledních hodinách. K vile na Bertramce se okamžitě začali sjíždět fanoušci a kamarádi, aby vzdali hold českému slavíkovi. V úterý večer byl před domem Karla Gotta nespočet svíček, dojemných vzkazů a růží. Na zpěváka vzpomínali i lidé v Ostravě. Na Masarykově náměstí v centru Ostravy vzniklo pietní místo, kam řada fanoušků přišla zapálit svíčku.

Po oznámení smutné zprávy, že navždy odešel pěvecký idol Karel Gott (80), si řada lidí myslela, že se jedná pouze o kachnu a samotný zpěvák tuto informaci zanedlouho vyvrátí na sociálních sítích. To se ale bohužel nestalo. Karel Gott zemřel v úterý před půlnocí ve svém domě na Bertramce obklopen milující rodinou do poslední chvíle.

Vdova Ivana Gottová (43) následně odjela se svými dcerami do zahraničí, aby unikla mediálnímu tlaku. Před domem jejich společné vily se začali od středečního rána scházet fanoušci, aby vyjádřili Karlu Gottovi poctu.

"Karel Gott byl umělec, který mě provázel celý život. Byl to fenomén, který nemá v Česku obdoby," řekl jeden z přítomných fanoušků. Večer byl před zpěvákovou vilou už nespočet svíček, dojemných vzkazů a růží. "Rodině bych vzkázal upřímnou soust a pevné nervy," dodal.

Lidé na Gotta nevzpomínali jenom v Praze, ale pietní místa přibývala postupně po celé republice. Jedno takové se nachází i na Masarykově náměstí v centru Ostravy, kam lidé ještě stále nosí svíčky, fotky a růže.

"Bůh nikdy neumírá," stálo na jednom ze stovek vzkazů pro zesnulého Karla Gotta. Řada fanoušků a lidí neudržela slzy. "Zemřelo mi mládí," pronesla paní, která přišla Mistrovi zapálit svíčku.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy