Postava Richarda Zajíčka byla jednou z nejoblíbenějších v Ulici, a to hlavně díky jejímu představiteli, herci Tomáši Valíkovi. Přestože Zajíček z Ulice před delší dobou zmizel, diváci si ho pamatují jako závozníka z pekařství od Nyklů, který rozvážel pečivo. Byl vždy usměvavý, měl velké srdce a každému rád pomohl. A přesně takový byl i jeho představitel Tomáš Valík.

"Tomáš Valík byl báječný kolega, který do ateliéru vždy přinesl dobrou náladu. Jeho skon nás hodně zasáhl. Nikdy na něj nezapomeneme,“ řekla portálu TN.cz producentka seriálu Ulice Monika Hasmanová.

Zajíček rád pokoušel osud a je překvapení, že v Ulici vydržel tak dlouho. Postava si proplouvala životem a tam, kde se usadila, moc dlouho nevydržela. Richard byl velmi přátelský a hned s každým navázal kontakt. Skvěle to uměl hlavně s ženskými a s nadřízenými, protože věděl, co na ně platí a jak se jim zalíbit. Nejbližší přítel byl se Simonou, nad kterou držel ochrannou ruku.

Tomáše Valíka jste mohli vidět nejenom jako Zajíčka z Ulice, ale i v O Janovi a podivuhodném příteli. Zahrál si také v pohádkové sérii o princezně Fanthaghiro a ve filmech Copak je to za vojáka, Lady Macbeth Mcenského újezdu, Nezvěstný a Krev zmizelého.

Zahrál si i po boku hollywoodského herce Toma Cruise v Mission Impossible Ghost Protocol. Herec měl jednu dceru a pocházel ze šesti dětí. Podle Bleskově.cz zemřel v umělém spánku. Upřímnou soustrast.