Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 MS v hokeji 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Fanoušci se přišli rozloučit s Hanou Zagorovou: U její písně jsme se seznámili s manželem, vypráví jedna z dam

+ Dalších 12 fotografií

Zatímco včera se prostřednictvím zádušní mše v malostranském kostele sv. Tomáše přišli se zpěvačkou Hanou Zagorovou  (†75) rozloučit její přátelé a kamarádi, dnes od 11 hodin jí mohli dát poslední sbohem fanoušci a milovníci jejich písniček. Řada z nich redakci eXtra.cz ochotně sdělila, jaké písničky oblíbené interpretky patří k jejich nejmilovanějším a jak moc je odchod slavné zpěvačky zasáhl.

Rozloučení pro veřejnost

Dnes se v pražském Divadle Kalich konala veřejná pieta za zpěvačku Hanu Zagorovou, která zemřela v pátek 26. srpna ve věku 75 let po dlouhém boji s nemocí. "Promiňte, je to tak čerstvý," řekl v den zpěvaččina skonu její zdrcený manžel Štefan Margita redakci eXtra.cz.

Včera se v pražském kostele sv. Tomáše na Malé Straně konala zádušní mše, kam přišla celá řada českých hvězd nejen hudební scény. Umělci, příbuzní a přátelé se přišli rozloučit nejen s vynikající hudebnicí, ale také kamarádkou. „Ti, kteří měli a mají Hanku rádi a chtějí se s ní přijít rozloučit osobně, budou mít příležitost ve středu 31. 8. 2022 v Divadle Kalich od 11 do 17 hodin. Hanka se do Kalichu ráda vracela a právě tam bude zanedlouho uveden i muzikál z jejích písní Biograf láska,“ sdělil před několika dny Margita na svém Instagramu.

Jungmannova ulice v centru Prahy, kde se Divadlo Kalich nachází, se naplnila lidmi, kteří přišli uctít památku Hany Zagorové. Věrní fanoušci, kterým svými písněmi Hana Zagorová rozdávala radost od dětství až do dospělosti a mnohé z nich doprovázely Haniny skladby i v důležitých životních okamžicích, čekali od brzkých ranních hodin, aby mohli položit květiny na její rakev.

Vzpomínky fanoušků

"Byla nejlepší a budeme ji mít navždy rádi," zaznělo nejednou v nekonečně dlouhé frontě lidí čekajících na chvíli, až uctí památku Haničky Písničky chvilkou tichého rozjímání. "Mám ji strašně moc ráda, celý život jsem strávila při jejích písničkách," sdělila eXtra.cz jedna z jejích věrných fanynek, která na poslední rozloučení přijela až z Moravy. Smrt Hany Zagorové ji prý nesmírně zasáhla. "Byli jsme zrovna na výletě, vůbec jsem to nečekala a byla to strašně smutná a špatná zpráva," dodala a jen stěží zadržovala pláč.

"Za svůj život toho vytvořila strašně moc. Snad 850 desek, co natočila, to je prostě neuvěřitelný," řekla s obdivem další paní, která dorazila do Divadla Kalich. "Musím říct, že to byl úžasný člověk, plný optimismu, veselé nálady, rozdávala úsměv, jak jen to šlo, a se svou zákeřnou nemocí bojovala do poslední chvíle," prozradila její věrná posluchačka, které dělal doprovod i manžel.

"Já ji poslouchala doma v Táboře, na půdě jsem měla její desky," zavzpomínala na kameru Hanina obdivovatelka. "Byla to moc hodná ženská," dodala smutně. Aniž by o tom věděla, měla Hana Zagorová na svědomí i mnohá životní seznámení. "U písničky Hej, mistře, basu jsme se seznámili s manželem," sdělila nám svůj významný zážitek další dáma, která se přišla rozloučit a možná i poděkovat Zagorové za životní lásku.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy