Trendy
Výměna manželek 2024 válka na Ukrajině Survivor 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Kapela COVERS for Lovers přichází s novým nadupaným singlem Tak jak?

Kapela COVERS for Lovers přichází s novým nadupaným singlem Tak jak?
Zdroj: youtube.com
+ Další 3 fotografie
novinka
Oblíbená kapela COVERS FOR LOVERS slaví významné jubilejní výročí. Je to již deset let od jejich vzniku a fanouškům se rozhodli nadělit předčasný vánoční dárek novým singlem "Tak jak?". Tahle parta sympaťáků se dala dohromady v devadesátých letech minulého století. Jako správní bohémové si řekli své pomyslné ano v hospodě u piva a od té doby zdobí českou hudební scénu. Už od začátku jim přízeň múz hrála do karet.

Splněné přání všech fanoušků! COVERS for Lovers vydávají v těchto dnech singl s názvem Tak jak? Po temnější písni Rozmotávám, která vyšla na začátku letošního léta se jedná o druhý a poslední počin věnovaný desetiletému výročí kapely. Oba singly jsou dle slov autora textů Aleše Uhlíře vzájemně koncepčně propojeny.

"V textu písně Rozmotávám se řeší celoživotní hledání sebe sama a odpovědi na otázky spojené s touto cestou, pak nacházíme v aktuálním songu Tak jak?", vysvětluje autor.

Hudebně se kapela na své novince vrací ke svým začátkům. Melodický, přímočarý, svižný punkrock, koketující s prvky popu a rocku. Kapela COVERS for Lovers se ve své historii nikdy nebála hudebních experimentů a "výletů" do diametrálně odlišných hudebních žánrů, ale na druhou stranu je nutné říci, že nejvěrohodněji působí právě ve "škatulce" melodického pop-punk-rocku.

Novinka Tak jak? vznikala v průběhu podzimu 2020 v kapelním nahrávacím studiu ForFUN Records. "Protože se záznamem zvuku máme bohaté zkušenosti, rozhodli jsme se tentokrát vše vyřešit vlastními silami", uvádí frontman kapely, autor hudby a hudební režisér Billie Joke. Kapela na rozdíl od předešlých singlů (Hvězda, Rozmotávám) nepřizvala ke spolupráci žádného producenta. Vše vznikalo čistě v kapelní režii. (návrat k alternativní cestě DIY hudební produkce) Autorem povedeného lyrics videa je bubeník Aleš.

Nový singl je věnován fanouškům

Kluci mají za dobu svého působení vydaná dvě řadová alba, dvanáct singlů, devět videoklipů. Tak jak? je v pořadí třináctý singl. Stejně jako první video singl Nashledanou (2012), i Tak Jak? vychází v pátek třináctého. "Na termíny vydání našich singlů a desek jsme od začátku trochu úchylní. Musí to být vždy nějaké zajímavé datum", vysvětluje Billie a dodává, že nový song je vlastně i poděkováním všem fanouškům za deset let podpory, bez které by kapela nebyla tam, kde je.

13. listopadu se měl konat i výroční koncert v pražském klubu Vagon. Jako speciální host byli domluveni němečtí punkrockeři Green Frog Feet. Vzhledem k mrzuté současné situaci šíření nemoci Covid-19, byla celá oslava deseti let kapely přesunuta na 18. března 2021.

Bartošová brala úspěchy jako samozřejmost, svou slávu ale neustála, tvrdí její první manažer. Showbyznys ji semlel

Související články

Další články

Nejnovější kauzy