Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy MS v hokeji 2019 Ewa Farna Meghan Markle The Voice

Nejnovější kauzy

Fanoušci Plzně útočili na Spartě na rodiny s dětmi: Lékaři počítají zraněné, násilí ukončila až policie

+ Další 3 fotografie
Fotbal a násilí
Na stadionu Sparty Praha došlo v sobotu večer k nechutným událostem, jaké nemají v dějinách českého fotbalu obdoby. Frustrovaní fanoušci plzeňského týmu neunesli prohru a ve 2. poločase začali házet pyrotechniku na rodiny s dětmi. Výsledkem je několik zraněných osob. Jedna z dívek má podle prvních informací poraněné oko, další utrpěla popáleniny.

Sparta Praha v sobotu večer nedala plzeňské Viktorce žádnou šanci a přejela ji v poměru 4:0. Příznivci plzeňského týmu prohru neunesli a začali napadat rodiny s dětmi. Mezi fanoušky pražského týmu padala pyrotechnika. Do akce se zapojila Policie ČR, která nechala zápas na několik minut přerušit. Těžkooděnci pak nechali vyklidit plzeňský sektor.

„Police ČR připravuje vyjádření, že došlo ke zranění osob v důsledku použití pyrotechniky, následně nedošlo k uposlechnutí výzvy policie, byla nadále používána pyrotechnika. V tuto chvíli je předčasné říkat počty zraněných, to bude součástí reportu záchranářů, potažmo policie. Počet zranění a případně věk zraněných osob určitě nejsou věci, které bychom v tuhle chvíli zveřejňovali, jsou to citlivé věci,“ uvedl Ondřej Kasík, ředitel komunikace Sparty Praha.

Zdravotníci v současné době počítají zraněné osoby. „Zhruba patnáctiletá slečna byla odvezena do nemocnice, ale ne naší záchrankou,“ uvedl pro web isport.blesk.cz mluvčí Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy MUDr. Ondřej Franěk.

Podle zatím nepotvrzených informací utrpěla popáleniny i šestiletá holčička, která musela vyhledat lékařské ošetření. „Vyklízení sektoru, zadrženo 23 osob. Čtrnáctiletá dívka byla zraněna v oku, řádění plzeňských fanoušků odnesla zraněním i šestiletá dívka, která byla převezena do nemocnice,“ píše se na facebookové stránce Fotbal a vše kolem něj. „Byla zraněna 6 léta holčička. Utrpěla popáleniny,“ uvedl na Twitteru Jakub Olejník.

Policie po zápase na twitterovém účtu uvedla, že zadržela dvě osoby podezřelé ze spáchání trestného činu výtržnictví, to jsou prý ti, kteří házeli pyrotechniku a zranili diváky. Počet osob zajištěných pro přestupek je 21.

Řádění několika primitivů odsuzují také slušní plzeňští fanoušci. Volá se po tom, aby útočníci byli řádně potrestáni.

Mohlo by vás zajímat

Další články